Brudzew: Druhowie z Chrząblic wyposażeni w nowy sprzęt

OSP Chrząblice

Dobry sprzęt którym wspomagają się strażacy niezbędny jest do ratowania życia i mienia ludzi. Pomaga on prawidłowo wykonywać powierzone obowiązki oraz szybciej przeprowadzać interwencje. Właśnie tak niezbędny sprzęt otrzymali druhowie z Chrząblic (gmina Brudzew).

W środę, 21 lipca Mariusz Seńko w imieniu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie przekazał prezesowi zarządu OSP Chrząblice Piotrowi Maciaszkowi zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 wraz z wyposażeniem. W spotkaniu uczestniczyli także wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, Radna Barbara Zielińska oraz druhny i druhowie z OSP Chrząblice.

Od teraz pracę członków jednostki wspomagać będą deska ortopedyczna oraz szyny Kramera. Należy nadmienić, że torba PSP R1 stanowi podstawowe wyposażenie strażaków . Potrzebna jest ona do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego.

Uzyskane wsparcie zwiększy możliwości operacyjne jednostki, która jest nie tylko jednostką ratowniczo-gaśniczą, ale również stanowi trwały element społeczności gminy Brudzew.

Należy nadmienić, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie regularnie wspiera jednostki OSP w zakresie ratownictwa drogowego, realizując przy tym zadania z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Już dzisiaj - pokaz musicalowy „My psy”. Zapraszam...
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.