Brudzew: Kombajn spłonął na polu

Pożar

Żniwa w pełni. Na polach wre praca kombajnów. W piątek, 30 lipca, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze jednego z nich. Interwencja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie uprawy.

Późnym popołudniem, około godziny 19.00, na jednym z pól w Bratuszynie w gminie Brudzew, 30 lipca, płomienie objęły kombajn koszący jęczmień. Po wpłynięciu informacji o zdarzeniu do akcji natychmiast zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Brudzewa i Chrząblic. Istniało realne zagrożenie, że ogień rozprzestrzeni się na okoliczne pola, na których wciąż rosło nieskoszone zboże.

Po przybyciu na miejsce druhowie zabezpieczyli teren prowadzonych działań i przystąpili do gaszenia przedniej części kombajnu, która była objęta pożarem. Podane zostały dwa prądy piany gaśniczej, co pozwoliło na stłumienie ognia. Operator kombajnu nie odniósł żadnych obrażeń.

Przybyły na miejsce patrol Policji będzie wyjaśniał przyczyny zdarzenia. Apelujemy do rolników, aby w trakcie żniw pamiętali o swoim bezpieczeństwie i w trakcie prac polowych zachowywali właściwą ostrożność.
Zawodnik Skoczka Władysławów z medalem Mistrzostw ...
Kawęczyn: Rolnicy ucierpieli w gradobiciu. Od pona...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Class w sobota, 31 lipca 2021 20:40

Standard, Claas z silnikiem w środku co 3 pali się,taki shit z Niemiec.

Standard, Claas z silnikiem w środku co 3 pali się,taki shit z Niemiec.
Gość - ***** *** w piątek, 30 lipca 2021 22:57

Bartosik obieca nowy ?

Bartosik obieca nowy ?
Gość
poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.