Brudzew: „Mikołajkowe” prezenty dla ochotników

OSP Chrząblice

W środę, 5 grudnia, w remizie OSP w Chrząblicach odbyła się zbiórka strażaków z terenu gminy Brudzew, podczas której w ręce druhów trafił nowy sprzęt ratowniczy.

Uroczystość rozpoczął dh Romuald Rumiejowski – prezes ZOG ZOSP RP w Brudzewie, który powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Brudzew Cezary Krasowski wraz ze swoim zastępcą Pawłem Jacaszkiem oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku mł. bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz.

Ochotnicy z Brudzew, Brudzynia, Galewa, Cichowa, Chrząblic, Krwon, Koźmina, Janiszewa oraz Janowa otrzymali na swoje wyposażenie pilarki spalinowe do drewna, latarki akumulatorowe, agregaty prądotwórcze, czujnik wielogazowy, osłony na poduszki powietrzne, klocki do stabilizacji pojazdów, wybijak do szyb oraz parawan ratowniczy i defibrylator AED. Sprzęt został podzielony na jednostki według ich zapotrzebowania bojowego.

- Życzę, żeby ten sprzęt był jak najrzadziej wykorzystywany podczas działań ratowniczych – mówił Wójt Krasowski do strażaków.

Pozyskany sprzęt podniesie znacząco możliwości taktyczne straży pożarnych z gminy Brudzew. Jego zakup został sfinansowany ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania to niemal 50 tysięcy złotych.

Po wystąpieniach zaproszonych gości delegacje jednostek podpisały umowy dotyczące przekazania sprzętu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy na zaproszenie dh Piotra Maciaszka – prezesa OSP Chrząblice, w gościnnych progach jednostki zostali podjęci obiadem, który przygotowały panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich.
 
Wideo: Można połączyć sport z technologią, czyli a...
Mikołajki w Turku z Kwiatem Kobiecości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 31 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.