Brudzew: OSP Chrząblice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

Brudzew

OSP Chrząblice, jako 15 jednostka powiatu tureckiego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dzisiaj, tj. 16 czerwca przedstawiciele straży pożarnej, policji, przedstawiciele samorządu i instytucji pogratulowali druhnom i druhom ciężkiej pracy i działań na rzecz społeczeństwa.


Decyzja Komendanta Głównego o włączeniu jednostki OSP Chrząblice do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego została przekazana jednostce w trakcie Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Poznaniu w dniu 18 maja.
Uroczystość z tej właśnie okazji rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt.Piotrowi Pietrucha.
Po odegraniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt głos zabrał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, który przywitał zaproszonych gości.
-Jednostka OSP Chrząblice została włączona do systemu ratownictwa gaśniczego. Chciałbym za to serdecznie podziękować przede wszystkim druhom za ich zaangażowanie na cele z prezesem, zarówno obecnym, jak i poprzednimi prezesom za zaangażowanie. Wcześniej słynęliście z organizowania wspaniałych zabaw. Dzisiaj czasy się zmieniły. Dzisiaj będziecie słynąć z ratowania mienia i życia mieszkańców gminy, a także mieszkańców powiatu tureckiego, bo takie wyjazdy mogą was czekać. Oby takich wyjazdów było jak najmniej- mówił wójt gminy Brudzew.
Historię OSP Chrząblice przedstawił naczelnik jednostki dh Grzegorz Rosiak.
Jednostka została założona w 1924 roku. Jednym z inicjatorów jej powołania był Józef Kożuchowski, właściciel majątku w Brudzyniu. Ważnym wydarzeniem było wyło uroczyste przekazanie nowo wybudowanej remizy strażackiej. Uroczystość ta miała szczególny charakter, ponieważ zbiegła się z 50-leciem istnienia OSP w Chrząblicach. Na przełomie 1987 i 1988 roku jednostka otrzymała pierwszy samochód strażacki marki Żuk. Od roku 2006 funkcję prezesa jednostki pełni Piotr Maciaszek.
Głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali sukcesu i życzyli dalszej owocnej pracy. Strażaków pobłogosławił również Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie ksiądz Kanonik Jacek Buda.
Wideo: Projekt „Poprawiamy jakość diagnostyki i le...
Pożar w jednaj z klas Szkoły Podstawowej nr 5. Ewa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.