Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Strażackie podsumowania druhów z powiatu tureckiego

Spotkanie opłatkowe

Tradycyjnie już druhowie oraz samorządowcy z terenu całego powiatu tureckiego zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Tym razem odbyło się ono 27 stycznia w Krwonach (gm. Brudzew).

Tradycja spotkań w strażackiej rodzinie z powiatu tureckiego jest kontynuowana i trwa od 2005 roku. Za każdym razem jest to okazja do tego, by zebrać w jednym miejscu ludzi z ogromną pasją. Nie brak wśród nich również gości honorowych takich jak m.in. wiceminister Ryszard Bartosik czy zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, który na piątkowe spotkanie przyjechał prosto z Katowic, gdzie koordynował akcję ratunkową po wybuchu i zawaleniu się kamienicy. Obecny był również Lech Janiak - członek zarządu głównego ZOSP RP oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego dh Andrzej Piątkowski. Komendę Powiatową PSP w Turku reprezentował natomiast bryg. Piotr Pietrucha. Nie zabrakło przedstawicieli jednostek OSP z terenu całego powiatu tureckiego oraz samorządowców z poszczególnych gmin i powiatu tureckiego.

Jak podkreślał prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku dh Grzegorz Ciesielski miniony rok obfitował w wiele wydarzeń istotnych dla funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych. Trzeba było bowiem odbudować aktywność po trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Ważnym momentem była strażacka olimpiada w Słowenii, gdzie doskonale spisali się zawodnicy z Głuchowa - kobieca drużyna zajęła trzecie miejsce, a męska uplasowała się na 12. pozycji. Tradycyjnie już odbył się konkurs plastyczny, Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej czy też piłkarskie rozgrywki strażaków. Poszczególnym jednostkom udało się również pozyskiwać środki na zakup samochodów ratowniczo- gaśniczych, umundurowania i wyposażenia, poprawiając tym samym możliwości operacyjno-techniczne.

- Mamy powody do zadowolenia, do dumy. To jednak nie oznacza, że możemy spocząć na laurach. Powinniśmy dążyć w dalszym ciągu do umacniania osiągnieć i podnoszenia ich na wyższy poziom - podkreślał prezes Grzegorz Ciesielski.

fot. Patryk Bajdek

Luty w Kinie „Tur”
Kolej na Turek. Umowa na historyczne inwestycje po...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Florian w sobota, 28 stycznia 2023 10:58

Zlot leśnych dziadków,tych co musieli tam być i karierowiczów którzy przykleili się do OSP patrząc po zdjęciach

Zlot leśnych dziadków,tych co musieli tam być i karierowiczów którzy przykleili się do OSP patrząc po zdjęciach
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.