Brudzew: To wzorowy strażak, ratownik i człowiek. Karol Kubanek uratował dwoje ludzi

Podziekowania-dla-Karola Kubanka

- Siedziałem około pięciu metrów od nich, na molo - tak to, co wydarzyło się 28 lipca nad Jeziorem Wilczyńskim, wspomina dh Karol Kubanek z OSP Brudzew. Ten niezwykle skromny strażak uratował dwie tonące osoby.

W niedzielę, 28 lipca Karol Kubanek wypoczywał nad jeziorem w Wilczynie.

- Siedziałem około pięciu metrów od nich, na molo. Syn, około 10-letni się chlapał, i musiał dać krok na głębszą wodę, krzyczał „tata, tata”. Ojciec ruszył, podał mu rękę i też zaczął tonąć. Ruszyłem do nich, zanurkowałem, odbiłem się od dna, złapałem ich za plecy i wypchnąłem. Nawet nie wiem, kto to był - opowiadał Karol Kubanek podczas spotkania zorganizowanego w Urzędzie Gminy w Brudzewie.

Za swój bohaterski czyn otrzymał od samorządu gminy Brudzew podziękowania i upominek.

- Karol, myślę, że zasługujesz na gratulacje, podziękowanie i podziw, bo wskoczyłeś do wody, profesjonalnie się zachowałeś - tak jak prawdziwy strażak, prawdziwy człowiek. To jest najważniejsze w dzisiejszych czasach, kiedy bywa tak, że człowiek człowiekowi jest wilkiem. Ratownik zawsze patrzy na człowieka jak na bliźniego swego. Karolu, bardzo ci dziękuję za tę postawę , za przykład, który dajesz, że będąc na wczasach, podczas wypoczynku z rodziną uratowałeś te dwie osoby. Gdyby ciebie nie było mogłoby być różnie - nie krył swojego podziwu wójt Cezary Krasowski.

Sam przy okazji wspomniał, jak będąc dzieckiem omal nie utonął - wówczas na pomoc ruszył mu starszy kolega.

Sam Karol Kubanek nie widzi nic szczególnie bohaterskiego w swoim działaniu - wiele razy podkreślał, że po prostu zadziałał instynkt. Właśnie ta skromność pokazuje, że jest prawdziwym bohaterem. W dowód uznania otrzymał od samorządu pamiątkową statuetkę, ale też sprzęt, który może przydać mu się podczas akcji ratowniczych, których - miejmy nadzieję - będzie jak najmniej.

Mural ku pamięci
Gm.Turek: Zapraszamy do Kowali Księżych. Zawody ko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.