Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: W strażackim garażu zaparkował wóz za ponad milion złotych

Wóz strażacki Brudzew

Po wielu latach oczekiwania druhowie z OSP Brudzew w końcu doczekali się nowego wozu bojowego. Auto ratowniczo-gaśnicze za ponad milion złotych zaparkowało w garażu ich remizy. W piątek, 22 stycznia, na miejscowym rynku obyło się uroczyste powitanie pojazdu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzewie została utworzona w 1914 roku. Od 1997 roku działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, niosąc pomoc o każdej porze dnia i nocy. Od kilku lat druhowie zabiegali o środki na sfinansowanie zakupu wozu bojowego, który zastąpiłby wysłużonego Jelcza, który w podziale bojowym pozostawał od 1991 roku. Ich marzenie właśnie się zrealizowało.

Dzięki przychylności Wójta i Radnych Gminy Brudzew w budżecie samorządu udało się wygospodarować kwotę niebagatelną kwotę pół miliona złotych na wsparcie OSP Brudzew w zakupie ciężkiego samochodu strażackiego, o czym pisaliśmy TUTAJ Resztę środków strażacy pozyskali dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość projektu to ponad milion złotych.

Po wielu tygodniach oczekiwania na realizację zamówienia, 22 stycznia do Brudzewa z Kielc przybył fabrycznie nowy pojazd. Został on zabudowany przez firmę MotoTruck na podwoziu MAN. Posiada sześcioosobową kabinę i zbiornik na wodę o pojemności pięciu tysięcy litrów. Został także kompleksowo wyposażony w sprzęt i armaturę wodną.

Uroczyste powitanie przez druhów nowego nabytku odbyło się na rynku w Brudzewie. Nie obyło się bez rac, fajerwerków oraz wycia syreny. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele lokalnych władz.

Ze środków finansowych z 2020 roku do jednostek OSP z powiatu tureckiego trafiły łącznie aż cztery samochody bojowe. Dzięki dofinansowaniom nowoczesnym sprzętem mogą cieszyć się także strażacy-ochotnicy z Piekar (gm. Dobra), Kotwasic (gm. Malanów) oraz z Kowali Pańskich.

fot.Patryk Bajdek
Trzy dziewczyny z powiatu tureckiego z szansą na t...
Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o odroczenie p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Kurski w niedziela, 24 stycznia 2021 11:15

W TVP codziennie przewala się 6 takich wozów. 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

W TVP codziennie przewala się 6 takich wozów. 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
Gość - MIETEK w sobota, 23 stycznia 2021 16:41

Brawo BRUDZEW brawo piękny samochód oby tak dalej straż się rozwijała , i oby nowego MANa tylko kierowca nie położył jak kiedyś lublina .

Brawo BRUDZEW brawo piękny samochód oby tak dalej straż się rozwijała , i oby nowego MANa tylko kierowca nie położył jak kiedyś lublina .
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.