Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Wóz strażacki w OSP Chrząblice oficjalnie przekazany druhom

 Brudzew: Wóz strażacki w OSP Chrząblice oficjalnie przekazany druhom
W sobotnie popołudnie (9 lipca) nowy wóz bojowy, który w tym roku otrzymała jednostka OSP Chrząblice oficjalnie został włączony do podziału bojowego. Od teraz służyć będzie mieszkańcom. 
 
 
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Robertowi Natunewiczowi. Następnie prezes jednostki w Chrząblicach, druh Piotr Maciaszek przypomniał jak wyglądały starania o pozyskanie nowego wozu. Przypomnijmy, że na początku tego roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wśród nich znalazła się również jednostka w Chrząblicach. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pozyskano na zakup auta 400 tys. zł, a 540 tys. zł przekazał samorząd gminy Brudzew ze środków pozyskanych w ramach programu „Szczepimy się”. W piątek, 13 maja auto zaparkowało w garażu strażnicy w Chrząblicach. 
 
Najważniejszym momentem sobotniego popołudnia było oczywiście przekazanie druhom kluczyków do samochodu oraz jego poświęcenie. Wszyscy podkreślali, że całe przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu i współpracy. - Dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że rząd, nasze samorządy - w tym wypadu samorząd gminy Brudzew dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. To dowód na to, że współpracujemy, a współpraca zawsze przynosi pozytywne i dobre skutki, czego dowodem jest stojący tutaj wóz bojowy - mówił minister Ryszard Bartosik, życząc strażakom, aby nowe auto dobrze służyło nie tylko im, ale przede wszystkim lokalnej społeczności. Za zaangażowanie w zakup tak potrzebnego samochodu strażackiego, który ratuje życie i mienie dziękował również wójt Cezary Krasowski. 
 
Klasyki w ruch, czyli V Rajd Pojazdów Zabytkowych
Strażacy zadbali o bezpieczne wakacje najmłodszych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.