Ćwiczenia JRG we współpracy z Nadleśnictwem Turek

Ćwiczenia JRG

9 czerwca br. na terenie powiatu tureckiego zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno- bojowe na obszarze leśnym z udziałem Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Turku.

Ćwiczenia zorganizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Turek, Leśnictwo Krwony pododdział 243,249. Ćwiczenia dotyczyły taktyki działań ratowniczo – gaśniczych podczas gaszenia pożarów lasów. Podczas ćwiczeń zwrócono szczególną uwagę na współprace między strażą pożarną i służbami leśnymi, a także organizację punktu czerpania wody i dostarczaniu jej na duże odległości przy wykorzystaniu zbiornika sztucznego o pojemności 20 m3 oraz cieku wodnego. Ponadto przyjęte w scenariuszu ćwiczeń elementy miały na celu między innymi sprawdzenie organizacji łączności radiowej w trudnych warunkach terenowych oraz na znacznych różnicach poziomu terenu, doskonalenie umiejętności jazdy pojazdami pożarniczymi w trudnym terenie leśnym, zapoznanie z topografią terenu, zapoznanie z oznaczeniem dróg pożarowych na obszarach leśnych, oznaczeniem oddziałów.

źródło: PSP Turek

Andrzej Styczyński: Ciemny lud to kupi
Wideo: Przekroczył prędkość i jechał mimo cofnięty...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.