Ćwiczenia z zakresu zaopatrzenia wodnego

Ćwiczenia zaopatrzenie wodne

W dniu 11.05.2019r. przeprowadzono warsztaty szkoleniowe dla jednostek OSP z terenu powiatu ujętych w koncepcji zaopatrzenia wodnego na terenie każdej gminy. Warsztaty zostały podzielone na dwie części teoretyczną i praktyczną.

Celem warsztatów było: organizacji zaopatrzenia wodnego, doskonalenie taktyki organizacji działań gaśniczych przy długotrwałych pożarach, utrwalenie wiedzy w zakresie budowania buforów wodnych, doskonalenie umiejętności pracy z pompami do wody, budowanie magistrali, zapoznanie się ze sprzętem przeznaczonym do budowania zaopatrzenia wodnego, dobór właściwego miejsca służącego do poboru wody, rozkładania i składanie zbiorników przenośnych o pojemności min. 10m3.

W części teoretycznej przedstawiono zagrożenia, które występują podczas pożarów oraz sposoby zabezpieczania się przed substancjami rakotwórczymi przez stosowanie maseczek twarzowych i rękawiczek nitrylowych.

Tekst: st. kpt. Marcin Dzieran
Zdjęcia: asp. Michał Flis

Tuliszków: Rada Samorządu Mieszkańców zorganizował...
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.