Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ćwiczenia zgrywające z zakresu ratownictwa wodno- lodowego dla OSP i PSP

PSP Turek

W dniach 7-9 lutego br. funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia na osadniku wodnym zlokalizowanym na terenie Komendy Powiatowej PSP w Turku. W ramach współpracy doskonalono wiedzę praktyczną z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych w KSRG: OSP Dobra, OSP Przykona , OSP Kawęczyn, OSP Władysławów, OSP Turek.

Ćwiczenia odbyły z wykorzystaniem sprzętu, którym dysponują jednostki OSP w KSRG w zakresie podstawowym do podjęcia działań na wodzie lub lodzie. Scenariusz ćwiczeń zakładał podejmowanie osoby poszkodowanej z wody przy użyciu sań lodowych, drabiny czy rzutki ratowniczej. Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie ratowników, którzy byli ubrani w kombinezony służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny.W ramach akcji bezpieczne ferie 2023. W pokazach ratownictwa wodno-lodowego uczestniczyli młodzi piłkarze Tur 1926 Turek w ramach półkolonii, młodym adeptom została przekazana niezbędna wiedza przez funkcjonariuszy PSP na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny. Wizytę i prelekcje połączono pokazem sprzętu do udzielania pomocy osobom na zamarzniętym akwenie.

Jednocześnie przypominamy o możliwości organizowania ślizgawek na terenie szkół, osiedli. Jednostki Państwowej Straży Pożarnej, w ramach akcji „Bezpieczne Lodowiska 2023”, pomogą w wylaniu lodowisk. Organizator ślizgawki powinien wcześniej odpowiednio przygotować teren oraz mieć pozwolenia od właściciela terenu na utworzenie lodowiska i na pobór wody. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób.

źródło: PSP Turek

Zapraszamy na Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego
Brudzew: Wypadek na Piaskach. Potrącony 6- latek n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.