Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Cztery osoby z zarzutami za wymuszenia rozbójnicze i handel środkami odurzającymi. Wspólna akcja policji z Turku i Poznania

Zatrzymania za rozboje i handel narkotykami
Cztery osoby zamieszkujące Turek i gminę Turek są podejrzane o usiłowanie wymuszeń rozbójniczych, podżeganie do popełnienia przestępstwa, posiadanie i handel środkami odurzającymi. Wszyscy zatrzymani  trafili na trzy miesiące do aresztu.
 
 
 
 
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę z powiatu tureckiego. Osoby te podejrzane są o usiłowanie wymuszeń rozbójniczych, podżeganie do popełnienia przestępstwa, posiadanie i handel środkami odurzającymi. Wszystkie zatrzymane osoby na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku trafiły na trzy miesiące do aresztu.
 
Sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dzięki długofalowym działaniom operacyjnym doszło do zatrzymania podejrzanych. Zatrzymania były realizowane równocześnie w czterech miejscach na terenie miasta i gminy Turek przy udziale policjantów z  (SPKP) Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu oraz Grupy Realizacyjnej z KPP w Turku. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Turku wszyscy usłyszeli zarzuty.
 
Dwaj mężczyźni w wieku 24 lat i jeden w wieku 30 lat podejrzewani są o usiłowanie dokonania wymuszeń rozbójniczych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Sprawcy żądali od pokrzywdzonych spłacenia nieistniejącego długu grożąc przy tym pozbawieniem życia i pobiciem. Natomiast 28-letnia kobieta usłyszała zarzuty za podżeganie do popełniania przestępstwa, posiadania środków odurzających oraz handel środkami odurzającymi.
 
W toku przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów środków odurzających, a także wagi, młynek do rozdrabniania, ponad 150 szt. opakowań ampułek i tabletek, które będą przedmiotem dalszych badań. Zabezpieczono również przedmioty, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstw, tj. wiatrówkę, strzelbę na gumowe kule, kastety, kajdanki.
 
Sąd Rejonowy Turku na wniosek Turkowskiej Prokuratury Rejonowej zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wymuszenia rozbójnicze wymienionym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 30-latek odpowiadający w warunkach recydywy może trafić do więzienia nawet na 15 lat. 
 
Sprawa ma charakter rozwojowych i trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób pokrzywdzonych oraz podejrzanych.
 
Materiał wideo zobaczyć można TUTAJ
 
 
Źródło: KPP Turek
 
 
Wideo: Wojska Obrony Terytorialnej ponownie w ZSR ...
Zapraszamy na spotkanie dla hodowców trzody chlewn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - obywatel w czwartek, 24 czerwca 2021 06:35

Miejmy nadzieję, że Sąd nie będzie pobłazliwy i posiedzą trochę. Oby się do pisu nie zapisali, bo wtedy lipa:-(((

Miejmy nadzieję, że Sąd nie będzie pobłazliwy i posiedzą trochę. Oby się do pisu nie zapisali, bo wtedy lipa:-(((
Gość - anty w czwartek, 17 czerwca 2021 12:03

Robercik !! To Ty ?

Robercik !! To Ty ?
Gość - Crocket w środa, 16 czerwca 2021 15:22

No to teraz ta patola może sobie bon turystyczny realizować w pierdlu.Za dużo filmów Vegi się patologia naoglądała i zachciało się gangsterki a teraz będzie strzelanie z ucha .Miłych wakacji w przepoconej celi .

No to teraz ta patola może sobie bon turystyczny realizować w pierdlu:D.Za dużo filmów Vegi się patologia naoglądała i zachciało się gangsterki a teraz będzie strzelanie z ucha .Miłych wakacji w przepoconej celi .
Gość - Mieszkaniec w środa, 16 czerwca 2021 14:38

Brawa dla Policji !!! Niech zgniją w pace.
Ktoś wie kto to ?

Brawa dla Policji !!! Niech zgniją w pace. Ktoś wie kto to ?
Gość - xwa w środa, 16 czerwca 2021 20:57

Pewnie ze wschodu przybysze.
Wiecie, Chińczyki, Wietnamce, Kamobodża

Pewnie ze wschodu przybysze. Wiecie, Chińczyki, Wietnamce, Kamobodża ;)
Gość - Gosc w czwartek, 17 czerwca 2021 16:37

Lokali?

Lokali?
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.