Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Do dziesięciu lat więzienia dla za kradzież z włamaniem

Kradzież z włamaniem

Kryminalni turkowskiej komendy zatrzymali 39. mieszkańca naszego miasta, który w miesiącu sierpniu dokonał dwóch kradzieży z włamaniem na terenie jednego z obiektów handlowych w Turku oraz dokonał kradzieży z remontowanego lokalu gastronomicznego na ul. Żeromskiego w Turku. Na wniosek Prokuratury Sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

W dniu 15 sierpnia 2023 roku mężczyzna uszkadzając siatkę ogrodzeniową włamał się na teren jednego z obiektów handlowych wielkopowierzchniowych a następnie wybijając szybę w pojeździe osobowym dokonał z jego wnętrza kradzieży przedmiotu powodując łączne straty w wysokości 1125 złotych. Następnie w dniu 15 sierpnia br. mężczyzna usiłował włamać się do obiektu. Natomiast w dniu 23 sierpnia 2023 roku dokonał kradzieży telewizora oraz urządzenia kuchennego z remontowanego budynku na ul. Żeromskiego w Turku. Mieszkaniec Turku czynów tych dokonał będąc uprzednio skazanym w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej 1 roku kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Turku. Wnikliwie zbadali i przeanalizowali wszelkie okoliczności zdarzenia. Ich trud i zaangażowanie pozwoliły zatrzymać sprawcę. Okazało się, że jest to 39. letni mieszkaniec naszego miasta.

Sąd Rejonowy w Turku na wniosek Prokuratury aresztował go nakres trzech miesięcy. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

źródło: KPP Turek

Turkowianie upamiętnili 84. rocznicę wybuchu II wo...
Kawęczyn: Koniec ośmioletniej batalii. Kurniki w C...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.