Dobra: Dramat w ubojni. 35 osób z zarzutami prokuratury

ubojnia

Do końca lutego przedłużono śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami, do którego miało dochodzi w jednej z ubojni na terenie gminy Dobra. Zarzuty usłyszało 35 osób. Wiele wskazuje na to, że postępowanie zakończy się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.

Po ujawnieniu w 2019 roku przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! w sieci nagrania ukazującego sposób traktowania zwierząt przy ich rozładunku przed ubojem, do turkowskiej prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Według działaczy Fundacji znęcanie miało polegać na zadawaniu zwierzętom bólu oraz cierpienia podczas ich rozładunku poprzez wykręcanie i łamanie rogów zwierząt, nadużywanie poganiaczy elektrycznych, rażenie poganiaczami we wrażliwe miejsca ciała m.in. w głowę oczy nos brzuch, dźganie zwierząt poganiaczami i rurami m.in. w głowę, a także na używaniu nieprzepisowych przedmiotów takich jak rury, pałki, kije i uderzanie nimi zwierząt, bicie i poganianie leżących krów, kopanie i uderzanie rękoma zwierząt oraz ciągnięcie zwierząt za głowę i rogi.

Aktualnie wskazano 35 podejrzanych, wśród których są konwojenci, kierowcy czy właściciele firm zajmujących się handlem zwierzętami. Większość jest mieszkańcami powiatu tureckiego oraz okolicznych miejscowości. Wszystkim podejrzanym prokuratura sukcesywnie ogłasza postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Większość podejrzanych nie przyznaje się do zarzucanych im czynów.

fot.Viva.org.pl

Tuliszków: Dodatek emerytalny i medale dla strażak...
Wybieramy prezent urodzinowy dla mężczyzny – co wa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.