Dobra: Druhna z tytułem Wielkopolskiego Strażaka Roku

Karolina Idzik

Maj to miesiąc ochrony przeciwpożarowej. W całej Polsce odbywają się uroczystości związane ze świętym Florianem. W sobotę, 11 maja, do Lądku (powiat słupecki) zjechali się druhowie, aby wspólnie świętować Wielkopolski Wojewódzki Dzień Strażaka. Na wydarzeniu o tak wysokiej randze nie mogło zabraknąć akcentu z powiatu tureckiego.

Obchody rozpoczęły się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku druhowi Eugeniuszowi Grzeszczakowi – wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu o gotowości pododdziałów do obchodów Dnia Strażaka. Po wciągnięciu flagi na maszt, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówieniach wręczono odznaczenia m.in. Medale za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznakę „Semper Viligant – Wiecznie Czuwający”.

Szczególne wyróżnienie odebrała druhna pełniąca na co dzień służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Mieszkance powiatu tureckiego – druhnie Karolinie Idzik, wojewódzkie władze strażackie w uznaniu wybitnych zasług w działalności przeciwpożarowej i ratowniczo-gaśniczej przyznały tytuł Wielkopolskiego Strażaka Roku OSP RP za rok 2018. Statuetkę wraz z pamiątkowym dyplomem wręczyli druh Ryszard Kamiński i druh Krzysztof Fojt – członkowie Zarządu Głównego ZOSP RP oraz dh Eugeniusz Grzeszczak.

Karolina Idzik to 20-letnia mieszkanka Dobrej. Od kilku lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Posiada kurs podstawowy strażaka ratownika oraz kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz jest Honorowym Dawcą Krwi.

Zdjęcia: slupca.pl
Wideo: Dramatyczny wypadek w Żukach. Helikopter pr...
Pełen energii i muzyki FishMob w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.