Dobra: Druhowie z Piekar z szansą na nowy wóz

Nowy wóz bojowy dla Piekar

Jak można było usłyszeć podczas poniedziałkowej sesji rady miasta i gminy Dobra w powiecie tureckim cztery jednostki OSP starają się o pozyskanie nowych wozów strażackich. Wśród nich są druhowie z Piekar.

Jak poinformował burmistrz Tadeusz Gebler pod koniec roku pojawiło się pismo dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do zakupu średniego samochodu. Wówczas poinformowano, że wkład ze strony gminy wynosić ma 300 000 zł. Po rozmowach z Miejsko-Gminnym Związkiem OSP i przedstawicielami jednostki w Piekarach zadecydowano się wystąpić o dofinansowanie na zakup wozu. Ostatecznie otrzymano również informację, że kwotę wkładu własnego obniżono do 200 000 zł.

Ostateczne decyzje, do jakich jednostek trafią nowe wozy jeszcze nie zapadły, ale środki na wkład własny samorząd dobrej ma już zabezpieczone w swoim budżecie.

Zegarki za 250 tysięcy złotych? Takie modele noszą...
Malanów: Szkoła Podstawowa w Kotwasicach do likwid...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.