Dobra: Ponad 75 tys.zł dla jednostek OSP. Druhowie z Potworowa już z nowym sprzętem

OSP Potworów

Nieco wcześniej przybył do strażaków z gminy Dobra święty Mikołaj. Podarunkiem okazał się sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii resortu sprawiedliwości.

Nowy sprzęt wart ponad 75 tysięcy złotych trafił do 13 jednostek z terenu gminy Dobra. Uroczyste przekazanie, w którym uczestniczyli poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz komendant PSP w Turku Piotr Pietrucha miało miejsce 11 grudnia w strażnicy OSP Potworów. Swojej radości z otrzymanego doposażenia nie krył poseł Bartosik.

- To ważna uroczystość, ale także ważne wydarzenie, ponieważ Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Dobra wzbogacą się o sprzęt, który ratuje życie i mienie. 75 tys.zł przy małym udziale gminy to bardzo duże wsparcie, które jest potrzebne. Cieszę się, że taki program Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło - mówił, dodając jednocześnie, że dzięki środkom z ministerstwa do powiatu tureckiego trafi sprzęt o łącznej wartości ponad pół miliona złotych, a to jeszcze nie koniec wsparcia jakie otrzymają jednostki.

O tym, jak ważne dla strażaków jest wszelkie doposażenie wspominał także burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

- Myślę, że jest to bardzo cenna inicjatywa, która pozwala doposażyć jednostki z terenu naszej gminy i nie tylko. W całym kraju te pieniądze były dzielone i myślę że na pewno wpłynie to pozytywnie na jakość wyposażenia i sposobu jego wykorzystywania - mówił burmistrz i życzył druhom, aby ten sprzęt wykorzystywali jak najrzadziej i nie musieli z niego korzystać ratując czyjeś życie i zdrowie.

Swoją wdzięczność wyraził także komendant Piotr Pietrucha, kierując słowa podziękowań zarówno do posła Bartosika, jak i burmistrza Geblera, bowiem ich zaangażowanie sprawiło, że rośnie w siłę potencjał ratowniczo-gaśniczy powiatu.

-To nie są ostatnie pieniądze, które w tym roku trafiają do OSP z terenu gminy Dobra. Jeszcze ponad 10 tys.zł do jednostki z krajowego systemu, ponad 32 tys.zł do jednostek spoza krajowego systemu ratowniczo gaśniczego. Analizujemy potrzeby, jakie są na rok przyszły i na pewno będziemy o nich pamiętać - dodał komendant powiatowy PSP.
 
Brudzew: Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP w Galwie
Turkowska Biblioteka liderem w Wielkopolsce

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.