Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Śledczy przesłuchają pracowników ubojni w Linnem i sprawdzą monitoring

ubojnia
Prokuratura informuje o kolejnym etapie śledztwa w sprawie znęcania się nad zwierzętami przywożonymi do ubojni w Linnem (gmina Dobra). Sprawdzono już jakie podmioty przywoziły bydło do zakładu. Przesłuchani zostaną także zarówno pracownicy firmy jak i nadzór weterynaryjny. 
 
Po ujawnieniu przez Fundację w sieci nagrania ukazującego sposób traktowania zwierząt przy ich rozładunku przed ubojem, do turkowskiej prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Według działaczy Fundacji znęcanie miało polegać na zadawaniu zwierzętom bólu oraz cierpienia podczas ich rozładunku poprzez wykręcanie i łamanie rogów zwierząt, nadużywanie poganiaczy elektrycznych, rażenie poganiaczami we wrażliwe miejsca ciała m.in. w głowę oczy nos brzuch, dźganie zwierząt poganiaczami i rurami m.in. w głowę, a także na używaniu nieprzepisowych przedmiotów takich jak rury, pałki, kije i uderzanie nimi zwierząt, bicie i poganianie leżących krów, kopanie i uderzanie rękoma zwierząt oraz ciągnięcie zwierząt za głowę i rogi.
 
Aktualnie sprawdzono pojazdy, z których dokonywano rozładunku bydła na rampie. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda w oparciu o numery rejestracyjne widniejące w policyjnych bazach wytypowano 48 firm oraz osób prywatnych z całego kraju, które dostarczały zwierzęta w okresie, który obejmuje toczące się śledztwo. Wystąpiono do nich pisemnie w celu uzyskania danych osób dokonujących transportu i rozładunku bydła. Obecnie spływają odpowiedzi od tych podmiotów i dokonywana jest ich analiza. W dalszej części śledztwa w charakterze świadków przesłuchani zostaną pracownicy nadzoru weterynaryjnego oraz ubojni. Dodatkowo podjęto decyzję o konieczności szczegółowego odtworzenia zapisu z monitoringu zakładu, który został zatrzymany podczas czynności podjętych bezpośrednio po wpłynięciu zawiadomienia do prokuratury.
fot.Viva.org.pl
Złodziej złapany na gorącym uczynku
Zakończyła się obserwacja Macieja J. Biegli wydadz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Rolnik w czwartek, 13 sierpnia 2020 06:39

Dobrze niech się biorą za tych handlarzyków oszustów. Płacą grosze rolnikowi a sprzedają za duże pieniądze ubojni. Nie narobią się jedynie pałą przyleją bykowi. Do paki z nimi.

Dobrze niech się biorą za tych handlarzyków oszustów. Płacą grosze rolnikowi a sprzedają za duże pieniądze ubojni. Nie narobią się jedynie pałą przyleją bykowi. Do paki z nimi.
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.