Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Tragiczny wybuch. Mężczyzna przygnieciony budynkiem nie żyje.

pozar-slajd

Końcówka lipca dostarcza kolejnych tragicznych informacji. Po dwóch zgonach w wypadkach samochodowych w miniony piątek, we wtorek, 28 lipca, służby odnotowały kolejne poważne zdarzenia. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Zagaj w gm. Dobra, bardzo poważnie poszkodowany został mężczyzna.


Po godz. 9.30 w Zagaju doszło do pojawienia się płomieni w domu jednorodzinnym. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z okolicznych jednostek OSP oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. W momencie ich przybycia budynek mieszkalny trawiony był przez ogień.

Jak wynika z relacji naocznych świadków zdarzenia prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu. W wyniku eksplozji budynek częściowo zawalił się. Niestety rumowiskiem został przygnieciony mężczyzna. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że został on wydobyty spod gruzu przez okolicznych mieszkańców. W związku z licznymi obrażeniami i oparzeniami mężczyzny na miejsce akcji konieczne było wezwanie helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzona akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku i lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Działania straży pożarnej utrudnia przechodząca nieopodal linia energetyczna. Nadal trwa akcja gaszenia pożaru. W tej chwili na miejscu zdarzenia pracuje aż dziewięć zastępów strażaków, w tym grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Przyczyny zdarzenia ustali policyjne dochodzenie. W związku ze śmiercią mieszkańca na miejscu oczekiwany jest prokurator.
COVID: Nowy wysyp zarażeń w powiecie. Czy ma to zw...
Wakacje z karate. Zapraszamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.