Druhny i druhowie z gminy Kawęczyn reprezentują Wielkopolskę na krajowych zawodach w Koninie

Ogólnopolskie zawody MDP
W Koninie trwają ogólnopolskie zawody sportowo-pożarnicze, w których zmagają się drużyny młodzieżowe. Wielkopolska reprezentowana jest przez trzy drużyny z gminy Kawęczyn - dziewczęta ze Żdżar oraz chłopców z Głuchowa i Tokar. 
 
 
Do rywalizacji zakwalifikowały się 33 drużyny z całego kraju. Podczas zostanizowanych w ubiegłym tygodniu zawodów wojewódzkich w Pleszewie awans do ogólnopolskich zmagań wywalczyły aż trzy zespoły z gminy Kawęczyn. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt ze Żdżar oraz drużyny chłopięce z Głuchowa i Tokar mają już za sobą start w sztafecie strażackiej, gdzie zamiast pałeczki zawodnicy przekazywali sobie prądownicę, a także rywalizację w tzw. bojówce. Zmaganiom młodych druhów przyglądał się m.in. prezes ZG ZOSP RP, Waldemar Pawlak. Niestety, ze względu na trwającą pandemię rywalizacja toczy się bez udziału publiczności, zrezygnowano również z tradycyjnej ceremonii otwarcia imprezy i prezentacji drużyn. 
 
W sobotę, 28 sierpnia na konińskim stadionie zmierzą się natomiast zespoły Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Nasze województwo również reprezentować będzie drużyna z gminy Kawęczyn - kobieca drużyna OSP Głuchów.
W WOT służy już 30 000 żołnierzy
Malanów: Kryształowe gody malanowskiej Tradycji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.