Druhowie z Przykony powitali nowy wóz. Zmiany także w strażackich garażach w Boleszczynie, Smulsku i Ewinowie

OSP Przykona

Starania strażaków z Przykony o zakup nowego wozu dla swojej jednostki zostały zakończone sukcesem. Tak jak zapowiadano, z początkiem grudnia w garażu zaparkowało wyczekiwane auto. Ale powody do radości mają także druhowie z Boleszczyna, Smulska i Ewinowa.

W marcu tego roku Rada Gminy zabezpieczyła 50 procent środków finansowych, a dzięki pozyskanym funduszom z budżetu państwa można było przeprowadzić postępowanie przetargowe. Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Przykony z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to 110 000 zł, a wartość całej inwestycji wynosi 784 863 zł. Zakup samochodu współfinansowany został także ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 225 000 zł dot. zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz z budżetu gminy Przykona – 420 000 zł . Z budżetu jednostki OSP Przykona przekazano natomiast 29 863 zł.

Nowe auto przyjechało do Przykony w czwartek, 5 grudnia, a w oficjalne przekazanie wozu miało miejsce w Mikołajki. Z nowego nabytku cieszą się jednak nie tylko druhowie z samej Przykony. Auto, którym dysponowali dotychczas zostało przekazane do OSP Boleszczyn, samochód z Boleszczyna zaparkował w Smulsku, a wóz ze Smulska otrzymali strażacy z Ewinowa. Oprócz wręczenia aktów przekazania aut zebrani wysłuchali także wykładu na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Laureaci Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tka...
Czym skorupka za młodu…, czyli ślubowanie Młodzież...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.