Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Egzamin i zakończenie kursu podstawowego strażaków

Szkolenie strażaków

27 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbył się egzamin w ramach kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu tureckiego.

W związku z utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną Koronawirusa (COVID-19) na terenie powiatu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku zachowując reżim sanitarny oraz przestrzegając obowiązujących procedur w tym zakresie, przeprowadziła przerwany kurs podstawowy dla strażaków ochotników, który rozpoczął się w lutym br. Egzamin praktyczny odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Turku.

Zajęcia prowadzone były według Programu Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP. Egzamin przeprowadziła komisja egzaminacyjna powołana przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, w skład której wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Turku. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. W trakcie szkolenia strażacy uczyli się teorii i praktyki zarówno taktyki gaszenia pożarów, jak i działań podczas innych miejscowych zagrożeń, organizacji akcji ratowniczych, a także zapoznali się ze sprzętem ratowniczym oraz łączności. W zakresie szkolenia realizowane były także elementy musztry i służby wewnętrznej.

Wszystkie zajęcia składające się z części teoretycznej, a następnie praktycznej poprzedzone były instruktażem z zakresu BHP.

źródło: PSP Turek


Malanów: Na Wesołej praca wre
Gm.Turek: Przebudowa dróg dojazdowych w miejscowoś...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.