Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Egzamin z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy KP PSP Turek

1720bc1f-6654-4d21-9e37-49af6785716a-Kopiowanie

W ramach recertyfikacji oraz sprawdzenia zdobytej wiedzy z zakresu doskonalenia zawodowego w dniu 11 maja br. dla całego stanu osobowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku został przeprowadzony egzamin z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, cześć teoretyczna i praktyczna.

Egzamin prowadził Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego Służby PSP mł. kpt Krzysztof Mizera wraz z powołaną przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego komisją egzaminacyjną. W Państwowej Straży Pożarnej egzaminy z zakresu KPP odbywają się cyklicznie, w związku z tym, każdy ze strażaków ma obowiązek na bieżąco odświeżać swoją wiedzę w tym zakresie oraz pogłębiać swoje umiejętności praktyczne.

W służbie Państwowa Straż Pożarna do zdarzeń o charakterze medycznym jest dysponowana coraz częściej. Bardzo często również udzielenie Kwalifikowanej Pomocy Medycznej na miejscu prowadzonych działań jest konieczne poprzez dysponowanie do izolowanych zdarzeń medycznych, zanim na miejsce dotrze Zespół Pogotowia Ratunkowego. Często, udzielenie niezwłocznie pomocy medycznej decyduje o życiu poszkodowanych. Strażacy wyposażeni w urządzenia AED mogą również skutecznie prowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową do momentu przekazania poszkodowanego, przez co nie jednokrotnie uratowali ludzkie życie.

źródło: PSP Turek

Tuliszków: Umowa na kolejną inwestycję drogową zos...
Bezpieczeństwo to podstawa, czyli przebudowa budyn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.