Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Funkcjonariuszka turkowskiej policji wyróżniona Kryształową Gwiazdą

Kryształowa gwiazda

12 kwietnia miała miejsce uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Wśród nich jest funkcjonariuszka Komendy Powiatowej policji w Turku, Marzena Kwaśna.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka. Od 2005 roku na uroczystej zbiórce Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu razem z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego wyróżnia w ten sposób policjantów – bohaterów. Przez 19 lat wręczono 939 „Kryształowych Gwiazd” i 119 Kryształowych Gwiazd ze Wstęgą. To setki ocalonych osób, tyleż samo historii ludzkich dramatów i zdarzeń, w których policjanci bez wahania ruszyli na pomoc. Ogromna liczba laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Marzena Kwaśna z Komendy Powiatowej Policji w Turku została wyróżniona Kryształową Gwiazdą, za udział w zdarzeniu, które miało miejsce 11 września 2023 roku. Policjantka przebywała na urlopie wypoczynkowym na wyspie Rodos. Około godz. 21:00 w trakcie meldowania się w recepcji, usłyszała krzyki i wzywanie pomocy dobiegające z hotelowego holu. Funkcjonariuszka natychmiast pobiegła w miejsce, skąd dobiegał hałas i zauważyła jak mężczyzna trzyma na rękach 1,5 roczne dziecko, które nie oddychało, miało sine usta. Funkcje życiowe były niewyczuwalne. Policjantka przystąpiła do resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wyniku której, dziecko zaczęło oddychać i odzyskało przytomność.
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Majówka w Przystani - Razem dla Dobrej Sprawy!
Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kł...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - John w środa, 17 kwietnia 2024 22:43

Dzień dobry,

Pani Marzeno z serca gratuluję i pewnie nie tylko ja jestem pełen uznania!

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat” ten piękny cytat pasuje jak ulał a w przypadku życia 1,5 rocznego to już nic mądrego dodać się nie da!A teraz przy okazji.

Kiedy Policja zajmie się hałasem w mieście? Ostatnio był na ten temat artykuł i jestem ciekaw czy Pan Komendant razem z Panem Burmistrzem zapoznał się z jego treścią. Jak podejrzewam obydwaj wspomniani Dżentelmeni nie mieszkają w mieście i mają akurat tę sprawę w .., wszyscy wiemy gdzie. Omówiona wyżej kwestia dotyczy Turku od lat. Hordy "piżdzików" z tłumikami kupionymi na chińskich portalach przemierzają miasto, często bezkarnie mijając patrole, jak na przykład na Kolskiej czy Uniejowskiej. Proszę Panów Włodarzy a zwłaszcza Panie Komendancie i Szanowni Funkcjonariusze, dam Państwu całkiem za darmo rady jak rozwiązać temat:

1. W piątek/sobotę ustawić kilka patroli: na Kolskiej, wokół Rynku, Uniejowska i obwodnica.
2. Każdemu napotkanemu motocyklowi sprawdzić czy posiada fabryczny wydech. Sam jego brak jest podstawą do zatrzymania Dowodu Rejestracyjnego- to zapewne wiecie.
3. W przypadku wątpliwości można specjalnym urządzeniem (mam nadzieję że takowe Państwo posiadają) zmierzyć poziom decybeli, zapewniam, że 90% motocykli w powiecie nie przejdzie tego badania.

Zapewniam, że po kilku zabranych dowodach i mandatach za stan techniczny pojazdów wśród tej szacownej grupy rozejdzie się fama i na powrót wrócą oryginalne wydechy.

A zatem Panowie Funkcjonariusze, możecie podziękować, będzie miło ale nie trzeba, tym razem porada gratis. Jeśli Państwo i Pan Komendant mają jeszcze jakieś tematy od obywateli a rozwiązanie których przysparza Państwu problemów, proszę się nie wstydzić i zamieścić te sprawy na portalu. Ludzi mądrych, kompetentnych i mających chęci pomocy jest u nas wielu a i moja skromna osoba chętnie służy pomocą.

Już na sam koniec, nie chcę Państwa zanudzać, zatem pozdrawiam serdecznie Panów Funkcjonariuszy rozumiejących problem jak również prawdziwych MOTOCYKLISTÓW, którzy szanują współobywateli i zasady współżycia społecznego.

Jeszcze ostatnia prośba, jeśli osoba która pisała list do redakcji czyta ten tekst to proszę o zostawienie jakiegoś kontaktu na stronie. Jeśli takie komentarze i artykuły nie pomogą, mam pewien pomysł jak załatwić przeniesienie niektórym pracownikom budżetówki na stanowiska lub w miejsca bardziej odpowiadające im możliwościom/kompetencjom.

A zatem, Wszystkim spokoju, Policji skuteczności a Motocyklistom szerokiej drogi!

Dzień dobry, Pani Marzeno z serca gratuluję i pewnie nie tylko ja jestem pełen uznania! „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat” ten piękny cytat pasuje jak ulał a w przypadku życia 1,5 rocznego to już nic mądrego dodać się nie da! A teraz przy okazji. Kiedy Policja zajmie się hałasem w mieście? Ostatnio był na ten temat artykuł i jestem ciekaw czy Pan Komendant razem z Panem Burmistrzem zapoznał się z jego treścią. Jak podejrzewam obydwaj wspomniani Dżentelmeni nie mieszkają w mieście i mają akurat tę sprawę w .., wszyscy wiemy gdzie. Omówiona wyżej kwestia dotyczy Turku od lat. Hordy "piżdzików" z tłumikami kupionymi na chińskich portalach przemierzają miasto, często bezkarnie mijając patrole, jak na przykład na Kolskiej czy Uniejowskiej. Proszę Panów Włodarzy a zwłaszcza Panie Komendancie i Szanowni Funkcjonariusze, dam Państwu całkiem za darmo rady jak rozwiązać temat: 1. W piątek/sobotę ustawić kilka patroli: na Kolskiej, wokół Rynku, Uniejowska i obwodnica. 2. Każdemu napotkanemu motocyklowi sprawdzić czy posiada fabryczny wydech. Sam jego brak jest podstawą do zatrzymania Dowodu Rejestracyjnego- to zapewne wiecie. 3. W przypadku wątpliwości można specjalnym urządzeniem (mam nadzieję że takowe Państwo posiadają) zmierzyć poziom decybeli, zapewniam, że 90% motocykli w powiecie nie przejdzie tego badania. Zapewniam, że po kilku zabranych dowodach i mandatach za stan techniczny pojazdów wśród tej szacownej grupy rozejdzie się fama i na powrót wrócą oryginalne wydechy. A zatem Panowie Funkcjonariusze, możecie podziękować, będzie miło ale nie trzeba, tym razem porada gratis. Jeśli Państwo i Pan Komendant mają jeszcze jakieś tematy od obywateli a rozwiązanie których przysparza Państwu problemów, proszę się nie wstydzić i zamieścić te sprawy na portalu. Ludzi mądrych, kompetentnych i mających chęci pomocy jest u nas wielu a i moja skromna osoba chętnie służy pomocą. Już na sam koniec, nie chcę Państwa zanudzać, zatem pozdrawiam serdecznie Panów Funkcjonariuszy rozumiejących problem jak również prawdziwych MOTOCYKLISTÓW, którzy szanują współobywateli i zasady współżycia społecznego. Jeszcze ostatnia prośba, jeśli osoba która pisała list do redakcji czyta ten tekst to proszę o zostawienie jakiegoś kontaktu na stronie. Jeśli takie komentarze i artykuły nie pomogą, mam pewien pomysł jak załatwić przeniesienie niektórym pracownikom budżetówki na stanowiska lub w miejsca bardziej odpowiadające im możliwościom/kompetencjom. A zatem, Wszystkim spokoju, Policji skuteczności a Motocyklistom szerokiej drogi!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.