Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Dramatyczny finał poszukiwań. W stawie odnaleziono ciało kobiety

Poszukiwania Żuki

Sobotni wieczór, 7 listopada, okazał się tragiczny. Od popołudnia trwały poszukiwania zaginionej mieszkanki Żuk (gm. Turek). Do akcji zadysponowano liczne siły i środki z powiatu tureckiego. Niestety w godzinach wieczornych w pobliskim stawie odnaleziono zwłoki kobiety.

Około godz. 13.00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, że 58-letnia mieszkanka Żuk wyszła z domu i nie daje znaku życia. Informacja o jej zaginięciu udostępniona została także za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Do działań natychmiast zostali wysłani strażacy i policjanci z terenu powiatu tureckiego. Rozpoczęto przeszukiwanie terenu wokół domu zaginionej i w najbliższej jego okolicy. Do poszukiwań wykorzystano także quada, którym dysponuje jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Na miejsce skierowano również specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze PSP z Łodzi i Konina, które w czasie dojazdu zostały zawrócone do baz.

Strażacy zaginionej kobiety poszukiwali także w pobliskim stawie. Wykorzystano do tego strażacką łódź. W trakcie przeszukiwania zbiornika wodnego natrafiono na dryfujące ciało. Po jego wydobyciu na brzeg okazało się, że jest to poszukiwana 58-latka z Żuk.

Służby natychmiast przystąpiły do udzielania jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a teren akcji został oświetlony. Niestety mimo wysiłków kobiety nie udało się uratować. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon zaginionej.

W tej chwili na miejscu tragedii cały czas trwają czynności prowadzone przez Policję pod nadzorem prokuratora. Wszczęte dochodzenie ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia i ustalić przyczynę śmierci mieszkanki Żuk.

Władysławów: Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej p...
Gm. Turek: Trwają poszukiwania mieszkanki Żuk

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Gość w niedziela, 08 listopada 2020 15:57

Brawo dla redakcji najważniejsza wiadomość ŻE TEREN ZOSTAŁ OSWIETLONY

Brawo dla redakcji najważniejsza wiadomość ŻE TEREN ZOSTAŁ OSWIETLONY
Gość - goscu w niedziela, 08 listopada 2020 19:00

podejrzewam, że to materiał nadesłany przez służby ratownicze, musiały się pochwalić że mają lampy

podejrzewam, że to materiał nadesłany przez służby ratownicze, musiały się pochwalić że mają lampy :)
Gość - Halina w niedziela, 08 listopada 2020 12:54

Podziękowania dla sąsiadów i mieszkańców osiedla na którym mieszkała zaginiona. To ich zaangażowanie i determinacja pozwoliła na wskazanie miejsca gdzie znajdowała się zaginiona.

Podziękowania dla sąsiadów i mieszkańców osiedla na którym mieszkała zaginiona. To ich zaangażowanie i determinacja pozwoliła na wskazanie miejsca gdzie znajdowała się zaginiona.
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.