Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Druhowie ze Słodkowa powitali nowy wóz

Słodków

W piątkowy (29 września) wieczór druhowie z jednostki OSP w Słodkowie powitali nowy, lekki samochód strażacki, który od teraz służyć będzie dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców.

Strażacy biorą udział nie tylko w akcjach ratowania życia i mienia, ale także w zawodach sportowo-pożarniczych oraz w akcjach społecznych i charytatywnych. Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy pozwoli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Na zakup auta pozyskano 200 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 205 tys. zł to środki pochodzące z budżetu gminy. Swoją część dołożyła także jednostka jako wkład własny. Całkowita kwota zakupu samochodu dla OSP Słodków to 455 tys. zł.

Nowy nabytek druhowie oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. wiceminister Ryszard Bartosik, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła oraz wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk powitali z ogromną radością i w wyjątkowej oprawie.
 
Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Technic...
To nie tylko szkoła, to drugi dom. Wspaniały jubil...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.