Gm.Turek: Nowy sprzęt dla druhów z Kowali Księżych

Kowale Księże

Fotowoltaika, nowe węże, sprzęt i elementy umundurowania - to wszystko udało się zakupić dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych (gmina Turek), dzięki dofinansowaniom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Sprawiedliwości.

W poniedziałek, 14 lutego podczas uroczystej zbiórki w OSP Kowale Księże oficjalnie przekazano do użytku sprzęt, który niedawno trafił do jednostki. Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości zakupiono wyposażenie wozu strażackiego, natomiast dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pozwoliło na kupno sprzętu, który poprawi gotowość bojową podczas zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych i stanów epidemiologicznych. - Patrząc przez pryzmat budżetu, służba strażacka strażacka staje się coraz bardziej profesjonalna, również w zakresie potrzeb sprzętowych. Sprzęt jest potrzebny, ale też bardzo drogi.

-Gdyby nie wsparcie instytucji i możliwości pozyskiwania pieniędzy z różnych źródeł to na takie wyposażenie nie byłoby nas stać. Dlatego doceniamy starania jednostki i pomoc osób. To bardzo realne wsparcie, bo sam ten sprzęt, który tu dziś widzimy to ponad 30 tys. zł, ale jest też chociażby fotowoltaika. To konkretne pieniądze, a budżet gminy nie zostaje przy tym specjalnie nadszarpnięty. Jestem przekonany, że ten sprzęt zostanie właściwie wykorzystany - podkreślał Karol Mikołajczyk, wójt gminy Turek.

Druhom z Kowali Księżych gratulował również minister Ryszard Bartosik, dziękując przy okazji za służbę drugiemu człowiekowi, natomiast zastępca komendanta głównego PSP, Arkadiusz Przybyła podkreślił, że ideałem byłoby, gdyby sprzęt wykorzystywany był podczas ćwiczeń i manewrów, jednak jednostka w Kowalach Księżych w ubiegłym roku aż 39 razy uczestniczyła w akcjach ratowniczo-gaśniczych niosąc pomoc potrzebującym.

Sam sprzęt to jednak nie wszystko - ważne są umiejętności, a tym druhom z Kowali nie brakuje. Profesjonalizm strażaków ochotników chwalił również komendant powiatowy PSP, Piotr Pietrucha, dziękując przy tym ministrowi Ryszardowi Bartosikowi oraz komendantowi Arkadiuszowi Przybyle za wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych w pozyskiwaniu środków.


Wideo: Oskar Brzostowski ma Plan. Debiutancki sing...
Konsultacje kadry narodowej w Legionowie

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - ja w środa, 16 lutego 2022 08:40

No pewnie, wszystko dzięki Bartosikowi! Aż dziw, że jednostka istniała do tej pory bez ministra:-) Minister uwielbia kolekcjonować fotki:-)

No pewnie, wszystko dzięki Bartosikowi! Aż dziw, że jednostka istniała do tej pory bez ministra:-) Minister uwielbia kolekcjonować fotki:-)
Gość - janusz w wtorek, 15 lutego 2022 23:47

sprzet niby , na zdjeciu tylko w strojach a gdzie ten sprzet ? no troche jest sprzetu , ale to co robia OSP warte jest wiekszego uznania, a nie tylko Wasa ze sie pokaze

sprzet niby , na zdjeciu tylko w strojach a gdzie ten sprzet ? no troche jest sprzetu , ale to co robia OSP warte jest wiekszego uznania, a nie tylko Wasa ze sie pokaze
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.