Wideo: Nowy wóz już zaparkował w Kowalach Księżych

Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla Kowali Księżych

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych nie kryli swojej radości z przyjazdu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Auto przywitano dzisiaj, tj. 7 sierpnia z prawdziwą pompą.

Środowe popołudnie było jednym z najważniejszych dni w tym roku dla druhów z Kowali Księżych. Czekali na niego wiele miesięcy i długo się przygotowywali, aby nowy wóz należycie powitać. Nic dziwnego - taki prezent dla ich jednostki to spełnienie marzeń, które pozwoli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalach Księżych podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Kowali Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to 120 000 zł, a wartość całego przedsięwzięcia wynosi 760 000 zł. Zakup samochodu współfinansowany został także ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 250.000, 00 zł oraz z budżetu gminy Turek – 390.000,00 zł. Przetarg na dostarczenie nowego wozu wygrało przedsiębiorstwo Bocar sp. z o.o. z Korwinowa.

W tym roku do powiatu tureckiego trafią trzy średnie samochody o pojemności 2500 litrów. Przeznaczone będą dla jednostek w Kawęczynie, Przykonie oraz właśnie Kowalach Księżych (gmina Turek).

Malanów: Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Cel...
Weź udział w mobilnej grze miejskiej!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wit w czwartek, 08 sierpień 2019 13:54

Ale świecka imprezka.

Ale świecka imprezka.
Gość
poniedziałek, 24 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.