Gm.Turek: Podwójna uroczystość w Kaczkach Średnich. Nowe auto poświęcone, druhowie podzielili się opłatkiem

OSP Kaczki Średnie

Uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego jednostce OSP Kaczki Średnie miało miejsce w piątek, 11 stycznia. Na placu przed Kościołem Parafialnym pw.NMP Królowej Polski druhowie mieli okazję podziwiać nowy nabytek w całej okazałości.

Przyszedł czas na OSP Kaczki Średnie
W roku 2013 auto otrzymali strażacy z OSP Słodków. Następnie wóz bojowy otrzymali druhowie z Wietchinina, Turkowic, Kalinowej. Teraz przyszedł czas na druhów z OSP Kaczki Średnie, którzy mają czym się pochwalić. Łączny koszt samochodu to 310 tys.zł z czego 85 tys.zł pochodzi z gminy Turek. Pozostała część dofinansowana została z MSWiA oraz WFOŚiGW. Nowe auto marki Iveco z Częstochowy sprowadzono już w listopadzie. Wóz posiada pełne wyposażenie w tym między innymi wyciągarkę elektryczną, pompę pływającą, zestawy hydrantowe, maszt oświetleniowy LED czy węże tłoczne.

Duży dodatek stanowi również motopompa na którą udało się uzyskać środki z Komendy Głównej PSP- 24 tys.zł oraz 9 tys.zł z Nadleśnictwa Turek.

Uroczystego poświęcenia auta dokonał ks.Paweł Zalewski, a następnie przekazane zostały kluczyki do pojazdu.

Po przemówieniach okolicznościowych i odprowadzeniu sztandarów uczestnicy uroczystości udali się do strażnicy OSP, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe.

Sukces ma wielu ojców
W strażnicy OSP w Kaczkach Średnich jako pierwszy głos zabrał wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk. Przywitał on zaproszonych gości i przedstawił szczegółowo historię nabycia auta dla jednostki.

Szczególnie podziękował on Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Poznaniu bryg. Andrzejowi Bartkowiakowi, Komendantowi Powiatowemu PSP w Turku kpt. Piotrowi Pietrucha oraz posłowi Ryszardowi Bartosikowi.

-W zakup tego samochodu, a właściwie pozyskanie środków do jego zakupu było zaangażowanych wiele osób. W imieniu strażaków z naszej jednostki i w imieniu własnym chciałbym podziękować tym, którzy przyczynili się do zakupu tego samochodu- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Wójt podsumował również rok 2018, który jak powiedział pełen jest ważnych rocznic. Mowa między innymi o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach w większości uczestniczyli również strażacy. W gminie świętowano również dwa jubileusze- obchodziły je jednostki OSP Wietchinin czy OSP Kaczki Średnie. Zakupiono także wiele sprzętu dla druhów, który niezbędny jest, by dobrze wykonywać obowiązki.

-To był rok pod względem zakupu sprzętu jak najbardziej udany. To był rok rywalizacji sportowo pożarniczej. Mieliśmy zawody na poziomie gminy. W 2018 mieliśmy również wydarzenie w historii naszych jednostek wyjątkowe. Jednostka z naszej gminy- drużyna z Kalinowej, 15 września wygrała zawody wojewódzkie. Dziewczyny zostały mistrzyniami województwa wielkopolskiego. Zdeklasowały swoje rywalki. W tym roku będą reprezentowały naszą gminę na zawodach ogólnokrajowych- Mistrzostwach Polski- przypomniał wójt gminy Turek.

Po przemówieniach okolicznościowych druhny i druhowie podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie serdeczne życzenia noworoczne.
 
Więcej o tym historii nabycia nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Kaczki Średnie już niebawem w AleRadio.
 
Bezpieczne ferie w powiecie tureckim
Zimowe utrzymanie dróg

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - tutek w sobota, 12 styczeń 2019 10:25

Te małe kieliszki to jak podejrzewam na " kropelki rozgrzewające duszę i ciało " :-)

Te małe kieliszki to jak podejrzewam na " kropelki rozgrzewające duszę i ciało " :-)
Gość
wtorek, 02 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.