Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Wojewoda wręczył kluczyki do nowego wozu

przekazanie wozu osp kowale ksieze

- Jesteśmy świadkami niecodziennego wydarzenia - w końcu taki nowy samochód dla jednostki OSP w gminie nie zdarza się u nas często - tymi słowami wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk powitał gości zaproszonych na przekazanie umowy na dofinasowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz uroczyste wprowadzenie nowego samochodu bojowego dla jednostki OSP Kowale Księże .

W uroczystości wzięli udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, poseł Ryszard Bartosik, starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, a także komendant wojewódzki i powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, powiatowi samorządowcy oraz władze i samorządowcy z Gminy Turek. Jednostka w Kowalach Księżych jako pierwsza w tym roku spośród ochotniczych straży w powiecie tureckim zakupiła nowy samochód. W maju wojewoda przekazał promesę na dofinansowanie, a pod koniec czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalach Księżych podpisała umowę o przyznaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wartość dofinansowania, które otrzymali druhowie z Kowali Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wsparcie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w 2019 roku” to 120 000 zł, a wartość całego przedsięwzięcia wynosi 760 000 zł. Nowy wóz ma lepsze parametry niż poprzedni, który służy teraz druhom z OSP w Cisewie.

O tym, jak dużą rolę miał zakup wozu dla OSP Kowale Księże wspominał w swoim wystąpieniu wojewoda Zbigniew Hoffmann.

- Są trzy filary rządu Prawa i Sprawiedliwości - polityka gospodarcza , transfery społeczne i bezpieczeństwo publiczne. Dzisiejsze przedsięwzięcie, którego jesteśmy świadkami wpisuje się w ten trzeci filar - bezpieczeństwo publiczne szeroko rozumiane. Ten wóz, jego pojawienie się i użytkowanie jest funkcją starań wielu podmiotów i instytucji. Bezpieczeństwo publiczne taka sfera która nie powinna dzielić, a powinna łączyć. Formacje, które odpowiadają za bezpieczeństwo publiczne muszą być wyposażone w najlepszy sprzęt - mówił wojewoda, dziękując jednocześnie wójtowi i władzom gminy za celową i wzorcową współpracę między rządem a samorządem.

Radości z tego, że nowy wóz dołączył do jednostki w Kowalach Księżych nie krył też poseł Ryszard Bartosik.

- To jest właśnie dobry czas dla Polski - mówił poseł, wręczając druhowi prezesowi prezent - pluszowego rysia.

Po przecięciu wstęgi do rąk druha prezesa jednostki w Kowalach Księżych Zygmunta Białasa trafiły kluczyki do wozu i dowód rejestracyjny, po czym wszyscy mieli okazję przekonać się jak „brzmi” nowy nabytek straży. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że służyć on będzie druhom z Kowali głównie do wyjazdów na ćwiczenia i szkolenia, a jak najrzadziej do wyjazdów na akcje ratownicze.
Tuliszków: Policjanci zlikwidowali leśną uprawę ko...
Władysławów: Podglądamy Centrum Kreatywności „Cuda...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.