Inspekcja i ćwiczenia plutonu ratowniczego

ćwiczenia PSP

W dniu 9 listopada 2021 r. na zbiorniku wodnym w Bogdałowie zlokalizowanym na teranie Nadleśnictwa Turek przeprowadzono inspekcję gotowości operacyjnej plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Sprawdzenie gotowości zostało połączone z ćwiczeniami praktycznymi. Pluton ratowniczy został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony. Głównym zadaniem plutonu jest realizacja standardowych działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym poza obszarem chronionym powiatu macierzystego.

Inspekcje podzielono na dwa etapy, w pierwszej części dokonano weryfikacji gotowości bojowej plutonu, sprawdzono wyposażenia sprzętowe, dokumentację odwodową oraz omówiono założenie do ćwiczeń.

W drugiej części zrealizowano założenie taktyczne polegające na dostarczeniu wody na znaczną odległość z zachowaniem wymaganego wydatku wodnego określonego przez Kierującego Działaniem Ratowniczym. W odpowiedniej konfiguracji sił i środków przewidzianej dla plutonu ratowniczego. Wyciągnięte wnioski z inspekcji gotowości bojowej oraz przeprowadzonych ćwiczeń pozwolą na doskonalenie przygotowania praktycznego ratowników plutonu PSP i OSP, oraz doposażanie sprzętowe powiatowego plutonu wsparcia . Ćwiczenia zostały zrealizowane we współpracy z Nadleśnictwem Turek, które włączyło się w organizacje tego przedsięwzięcia.

Opracowanie: kpt. Jacek Erkiert
Zdjęcia : archiwum JRG Turek


Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o T...
Terminy znakowania rowerów w listopadzie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.