Jedni działają, inni dziękują. Lawina gratulacji na sesji Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu Tureckiego

Nie ma wątpliwości, że w powiecie tureckim dużo się dzieje. Wiele osób angażuje się, aby mieszkańcy Turku i okolic mogli czuć się bezpiecznie i żyć komfortowych i godnych warunkach. Ich wkład bywa doceniany również na forum ogólnopolskim. Tym razem jednak swoje podziękowania wszystkim, którzy ponadprzeciętnie pracują na rzecz społeczeństwa, złożyli Rada i Zarząd Powiatu Tureckiego.

W środę, 22 września 2021 roku, punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Powiatu Tureckiego. Obok zaplanowanej dyskusji na temat sytuacji w szpitalu w Turku oraz poziomu bezrobocia w powiecie, znalazł się punkt, w którym główną rolę odegrali nie radni, a zaproszenia goście. Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalni społecznicy.

Posiedzenie Rady stało się okazją, aby samorządowcy podziękowali wszystkim tym, którzy każdego dnia sumiennie działają na rzecz lokalnego społeczeństwa. Szczególne podziękowania ze strony starosty Dariusza Kałużnego i przewodniczącego rady Piotra Szewczyńskiego zostały skierowane na ręce mł. bryg. Piotra Pieruchy – komendanta PSP w Turku – oraz strażaków kpt. Jacka Erkierta, st. asp. Damiana Bąkowskiego, mł. asp. Artura Kałużnego, mł. ogn. Romana Bąkowskiego, st. asp. Andrzeja Nowinowskiego, mł. asp. Sebastiana Janiaka, st. ogn. Wojciecha Frygi i ogn. Kamila Kałużnego, którzy w sierpniu brali udział w akcji gaśniczej na terenie Grecji.

- Gratulujemy sprawnej mobilności oraz gotowości bojowej strażaków KP PSP w Turku, biorących udział w akcji ratowniczo-gaśniczej w Grecji, wchodzących w skład międzynarodowego modułu do gaszenie pożarów lasów GFFFV Poznań. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za Waszą służbę, oddanie potrzebującym oraz godne reprezentowanie Powiatu Tureckiego poza granicami Polski – napisali włodarze powiatu w specjalnych listach gratulacyjnych.

Słowa uznania i okolicznościowe adresy otrzymali także Jan Smak – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego oraz Janina Kolęda – Radna Miasta Turku, którzy pod koniec ubiegłego miesiąca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odebrali Krzyże Zasługi, o czym pisaliśmy TUTAJ. Kolęda została wówczas uhonorowana odznaczeniem ze srebrnego kruszcu, a Smak tym wykonanym z brązu. Zostały one nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

- Jest mi niezmienienie miło, że dostałem taki piękny grawer. Obecnie najbardziej zależy mi na tym, aby nasz samorząd powiatowy dobrze funkcjonował, żebyśmy mieli sukcesy, a nie porażki i zwyciężali trudne sprawy. Apelują do Was wszystkich i do siebie również, byśmy nie ustali w walce. Apeluję o to, abyśmy ponad podziałami mogli zrobić w tym powiecie jeszcze coś dobrego. To odznaczenie bardzo mnie mobilizuje – mówił w po wręczeniu listu gratulacyjnego Jan Smak.

W trakcie sesji planowane było także wręczenie gratulacji nieobecnemu na obradach ppłk. Sylwinowi Donartowi w związku z jego awansem do stopnia podpułkownika oraz jego nominacji na stanowisko Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Pile.

 

Brudzew: W czasie deszczu nikt się nie nudzi. Udan...
Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Shinkyokushinkai...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gość w środa, 22 wrzesień 2021 18:03

Jak pięknie. Należy się co nie znaczy że piękny to temat żeby odsunąć sprawę szpitala

Jak pięknie. Należy się co nie znaczy że piękny to temat żeby odsunąć sprawę szpitala
Gość - que w środa, 22 wrzesień 2021 17:10

A gdzie opisane o tej sytuacji w Szpitalu mogę znaleźć

A gdzie opisane o tej sytuacji w Szpitalu mogę znaleźć
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.