Kącik Profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie wpuszczaj nieznajomych do domu!

Kącik Profilaktyka

Wielu ludzi mimo częstych ostrzeżeń ze strony Policji nadal chętnie otwiera drzwi przestępcom. Szczególnie ludzie starsi wpuszczają do swych domów każdego „przebranego” fachowca. Pamiętajmy, że przeglądy instalacji gazowej, elektrycznej, kominowej są konieczne, ale spółdzielnie zawsze poprzedzają je odpowiednimi pisemnymi informacjami o konkretnym przeglądzie i jego terminie.

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku apeluje:
• Seniorze! Czytaj uważnie wszelkie tablice ogłoszeń na klatce schodowej
i wszelkie informacje na drzwiach wejściowych.
• Pamiętaj, że pracownicy powinni być wyposażeni w specjalne identyfikatory.
• Nie wierz w wielkie obniżki czy promocje np. sprzedaży sprzętu AGD, wymiany starych okien na nowe – są to chwyty dzięki którym do naszych domostw wpuszczani są cwaniacy czyhający na Wasze mienie.
Często oszuści podają się za wnuków, znajomych wnuków, hydraulików, obsługę bloku, pracowników firm remontowych i naprawczych, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy itp.

SENIORZE, GDY ODEZWIE SIĘ DZWONEK POMYŚL ZANIM OTWORZYSZ!!!!!!

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.
NUMER TELEFONU 997 lub 112.

mł. asp. Robert Węs – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku

Niezapomniane chwile u przyjaciół w Wiesmoor
Czas zaplanować najbliższe lata, czyli plan Kaszyń...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.