Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy przekazany i poświęcony

Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla OSP Kawęczyn

Dzisiaj, tj. 11 stycznia dokonano uroczystego przekazania oraz poświęcenia nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla jednostki OSP Kawęczyn. Druhny i druhowie mogą teraz pomagać mieszkańcom w razie potrzeby posiłkując się nowym nabytkiem z którego mogą być dumni.

Całkowity koszt samochodu to 759 894,00 zł. Zakup współfinansowany był ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 250 000,00 zł. Była to dotacja z zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do KSRG” na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo- gaśniczych. 110 000,00 zł pochodziło z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Do realizacji przedsięwzięcia przyczyniły się gmina Kawęczyn przeznaczając 350 000,00 zł oraz jednostka OSP Kawęczyn dofinansowując auto kwotą 50.000,00 zł.

-Bardzo się cieszę i gratuluję, że udało się dokonać tego dzieła, tego zakupu. Dziękuję samorządowcom, wszystkim radnym. Duży udział w tym zakupie był właśnie samorządów. Wspólnymi siłami dokonaliśmy tego dzieła. Życzę wam druhowie, aby ten pojazd jak najwięcej jeździł na ćwiczenia, manewry, na szkolenia, a jak najmniej do zdarzeń- mówił zastępca komendanta głównego Arkadiusz Przybyła.

Uroczystą chwilą było przekazanie kluczyków, dowodu rejestracyjnego oraz przecięcie wstęgi zawieszonej na nowym samochodzie ratowniczo- gaśniczym. W symbolicznej chwili uczestniczyli poseł Ryszard Bartosik, zastępca komendanta głównego Arkadiusz Przybyła, komendant PSP Turek Piotr Pietrucha, starosta turecki Dariusz Kałużny, wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn Piotr Gebler oraz prezes OSP Kawęczyn Krzysztof Dytwiński. Poświęcenia auta dokonał ksiądz Antonii Janicki.

-Jest to siódmy nowy samochód na terenie naszej gminy, który od podstaw trafia do garaży w jednostkach w ostatnim okresie czasu. Znacząca poprawa bazy bojowej pozwala na to, że mieszkańcy gminy Kawęczyn mogą czuć się bezpiecznie. Bo dzisiaj dojazd do akcji to jest kilka minut- mówił wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Wójt przekazał na ręce zastępcy komendanta głównego Arkadiusza Przybyły gratulacje z okazji niedawnego awansu oraz życzenia realizacji wszelkich celów zawodowych.
Gm.Turek: Stracił panowanie nad kierownicą. Trafił...
Dwie osobówki zderzyły się na Kolskiej Szosie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.