Kawęczyn: Nowy sprzęt dla druhów pozwoli na skuteczniejsze działanie

Sprzet strazacki

Nowy sprzęt, który pozwoli strażakom-ochotnikom jeszcze skuteczniej ratować ludzkie życie i zdrowie jest już w rękach druhów z gminy Kawęczyn. Uroczyste przekazanie wyposażenia zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości miało miejsce w Kowalach Pańskich.

Fundusz Sprawiedliwości to ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. W gminie Kawęczyn, jak i w innych gminach w całej Polsce zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Zgodnie z założeniami dysponenta funduszu, środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia przede wszystkim do ratownictwa medycznego i drogowego. Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi 48 415,65 zł. Wkład własny gminy to 484,16 zł. Zgodnie z wymogami umowy dotyczącej powierzenie gminie Kawęczyn realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logotypami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oznaczony klauzulą „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Wójt Jan Nowak powitał zebranych, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP, a także poserł. Ryszard Bartosik, kpt. Piotr Pietrucha – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku, st. kpt. Piotr Pieśkiewicz – Naczelnik Wydziału Opercyjno – Kontrolno – Rozpoznawczego, ks. Antoni Janicki – Powiatowy Kapelan Strażaków oraz Piotr Gebler - przewodniczący rady gminy. Sprzęt otrzymały wszystkie jednostki z wyjątkiem OSP Tokary. Wyposażenie OSP powiększyło się m.in. o detektory napięcia, latarki, torby ratownicze, pilarki do drewna, defibrylatory czy też szyny Kramera.

Pierwsza w regionie samoobsługowa stacja napraw ro...
Budżetowe rozważania w powiecie. O Zdrojkach Lewyc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.