Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Nowy wóz oficjalnie powitany przez strażaków

Kawęczyn

Druhowie z OSP Kawęczyn cieszą się nowym wozem ratowniczo-gaśniczym. Samochód w jednostce uroczyście powitano w piątek (15 marca), a dzień później oficjalnie przekazano kluczki i przecięto wstęgę.

Oficjalne powitanie i poświęcenie nowego wozu to bez wątpienia sukces dla jednostki OSP Kawęczyn. W tym ważnym dniu nie zabrakło zatem znamienitych gości. Obecni byli wójt gmin Kawęczyn Jan Nowak, dyrektor Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Rafał Gil, senator Leszek Galemba, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Tomasz Grelak, były zastępca KG PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Turku st. kpt. Krzysztof Gruszczyński, były zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku st. bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, prezes ZG ZOSP RP Jarosław Pasik, komendant gminny OSP Michał Chachuła, radny powiatu tureckiego Jan Gruca, przewodniczący rady rady gminy Kawęczyn Piotr Gebler, a także radni, sołtysi z całej gminy Kawęczyn oraz druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy GCBA marki Scania Polska model XT P370 bez wątpienia znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kawęczyn. W październiku ubiegłego roku podpisano umowę na udzielenie dotacji pomiędzy OSP Kawęczyn a WFOŚiGW. Całkowity koszty zakupu wyniósł 1 379 900 zł, z czego 625 tys. to właśnie dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaś 125 tys. stanowiło wsparcie z Komendy Głównej PSP, 600 tys. to środki pochodzące z budżetu gminy Kawęczyn, natomiast udział jednostki w Kawęczynie to kwota prawie 30 tys. zł.

Po oficjalnym przekazaniu kluczyków i dowodu rejestracyjnego oficjalnie przecięto wstęgę, a powiatowy kapelan strażaków, ks. Antoni Janicki poświęcił auto. Wszyscy, którzy przyczynili się do jego zakupu zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Na zakończenie każdy miał okazję z bliska przyjrzeć się nowemu nabytkowi, który z pewnością pozwoli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na terenie gminy.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Dobra: Sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburski...
Zdrowie i edukacja, czyli sobota w Turku pod znaki...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - sapwr w piątek, 19 kwietnia 2024 16:54

Jak to jest że jedne OSP dostają co dwa lata nowy samochód, a inne tylko podkoszulki. Od czego to zależy, od gotowości bojowej czy od człowieka którego się ma wysoko

Jak to jest że jedne OSP dostają co dwa lata nowy samochód, a inne tylko podkoszulki. Od czego to zależy, od gotowości bojowej czy od człowieka którego się ma wysoko
Gość - Gość w poniedziałek, 18 marca 2024 12:04

Flaga Monaco...

Flaga Monaco...
Gość - NEPOMUCEN w poniedziałek, 18 marca 2024 09:16

WSTYD PODWÓJNY : NA BAKIER Z REGULAMINEM MUNDUROWYM ORAZ PROTOKOŁEM FLAGOWYM.
FLAGI NA FRONTONIE STRAŻNICY ŻLE, POCZET SZTANDAROWY DO NATYCHMIASTOWEGO PRZESZKOLENIA.
I TO WSZYSTKO W OBECNOŚCI GENERAŁA, KAPELANA ORZA OFICJELI Z GMINY.

WSTYD PODWÓJNY : NA BAKIER Z REGULAMINEM MUNDUROWYM ORAZ PROTOKOŁEM FLAGOWYM. FLAGI NA FRONTONIE STRAŻNICY ŻLE, POCZET SZTANDAROWY DO NATYCHMIASTOWEGO PRZESZKOLENIA. I TO WSZYSTKO W OBECNOŚCI GENERAŁA, KAPELANA ORZA OFICJELI Z GMINY.
Gość - Mieczysław w niedziela, 17 marca 2024 10:18

A ten ulubiony rolników Bartosik z PiS nie dojechał ?

A ten ulubiony rolników Bartosik z PiS nie dojechał ?
Gość - wsx w poniedziałek, 18 marca 2024 12:05

Bartosik blokuje granicę razem z rolnikami. Pewnie mówi, że Unia za mało im daje kasy.

Bartosik blokuje granicę razem z rolnikami. Pewnie mówi, że Unia za mało im daje kasy.
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.