Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Strażacka rodzina podzieliła się opłatkiem w Milejowie

Opłatek w Milejowie

Wśród dobrych życzeń, podsumowań i podziękowań upłynęło spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli członkowie OSP z całego powiatu tureckiego. Gospodarzem w tym roku była Ochotnicza Straż Pożarna w Milejowie.

Spotkania, takie jak to, które miało miejsce w piątek, 4 stycznia to już dla druhów tradycja. Piękna, bo skupia całą strażacką rodzinę przy wspólnym stole, gdzie w podniosłej atmosferze toczą się rozmowy o minionym roku i plany na dalsze cele.

Organizatorami wydarzenia byli Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Turku, wójt gminy Kawęczyn oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowie.

Zaproszonych gości powitał druh Jarosław Pasik, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, wiceprezes Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Turku oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Kawęczynie.

Druh Pasik zwracał uwagę na to, jak wzmocniła się ochrona przeciwpożarowa, wspominał również sukcesy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w zawodach na szczeblu wojewódzki i krajowym, oraz drużyn, które w Wągrowcu wywalczyły w 2018 mistrzostwo Wielkopolski. W imieniu całego zarządu życzył też pomyślności i jedności w strażackiej rodzinie. O historii OSP w Milejowie wspominał natomiast wójt gminy Kawęczyn, przybliżając dzieje miejsca, w którym odbywało się spotkanie. Dobrych słów nie szczędził też poseł Ryszard Bartosik, podkreślając, że ochotnicze straże mają się dobrze, a będą mieć się coraz lepiej. Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Turku Piotr Pietrucha dziękował z kolei druhom za pomoc, jaką wspierają zawodowych strażaków w akcjach ratunkowych. Na ponad 760 zdarzeń, które miały miejsce w minionym roku, ponad 300 samodzielnie wykonały właśnie jednostki OSP z terenu powiatu tureckiego. W minionym roku zrealizowano wiele projektów, a do trzech jednostek trafiły nowe samochody. Nie można zapomnieć także o środkach pozyskanych z Funduszu Sprawiedliwości, dzięki czemu zakupiono i przekazano sprzęt niezbędny do ratowania życia.

Po błogosławieństwie przez ks. Antoniego Janickiego - kapelana strażaków, przy dźwiękach pięknych kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Tokary wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, składając z serca płynące życzenia. Nie zabrakło też upominków, które dla każdej jednostki przekazał wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, a wśród których znalazła się m.in. monografia OSP Milejów.

Miasto odpisuje na tekst o ulicach Chełmońskiego i...
Co przynosi 2019 rok? Zakupy już tylko w jedną nie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.