Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Strażackie auto za milion zaparkowało w Kowalach Pańskich

Auto Kowale Pańskie

Druhowie z Kowali Pańskich (gmina Kawęczyn) mają powody do radości. W piątkowe (30 października) popołudnie w ich remizie zaparkował nowy wóz ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy powitali go bardzo uroczyście.

To bez wątpienia dzień, który zapisze się w historii jednostki w Kowalach Pańskich. Druhowie powitali nowy wóz tradycyjnie syrenami i racami. W uroczystym powitaniu samochodu udział wzięli także wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, przewodniczący rady gminy Kawęczyn Piotr Gebler oraz Jarosław Pasik - prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP.

Nowy wóz bojowy zakupiono dzięki środkom z Krajowego Systemu Rartownczo-Gaśniczego, środkom finansowym przekazywanym przez zakłady ubezpieczeń, dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak również funduszom z budżetu gminy Kawęczyn. Radości z zakupu nie krył wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, który w piątkowy wieczór gratulował druhom nowego nabytku. Poseł, a od niedawna wiceminister rolnictwa oraz mieszkaniec Kowali Pańskich - Ryszard Bartosik, tradycyjnie już podarował natomiast pluszowego rysia, który zajmie miejsce w strażackim aucie.

W tym roku aż cztery jednostki z powiatu tureckiego otrzymały dofinansowanie na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Samochody otrzymały już jednostki w Piekarach (gmina Dobra), Kotwasicach (gmina Malanów), a swój wielki dzień mają przed sobą jeszcze druhowie z Brudzewa. Do OSP Kotwasice oraz OSP Piekary trafił średni wóz bojowy, a do pozostałych jednostek - ciężkie auta.

Od roku 2017 do jednostek OSP w powiecie tureckim trafiło dziesięć nowych samochodów, a do końca tego roku będzie ich już w sumie 12. Łączna kwota, za jaką te wozy zostaną kupione to 10 mln zł.


Wieża ciśnień znika z krajobrazu miasta. Trwa rozb...
Ogromne korki przy cmentarzach po decyzji o zamkni...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Alina w niedziela, 01 listopada 2020 13:53

Ciekawe kiedy zmienicie patrona parafii na sw.Floriana?
Szkołę już to spotkało

Ciekawe kiedy zmienicie patrona parafii na sw.Floriana? Szkołę już to spotkało
Gość - dzida w niedziela, 01 listopada 2020 11:08

Chorąży zawsze zdąży

Chorąży zawsze zdąży :D
Gość - Ch w sobota, 31 października 2020 20:51

Byl man jest scania i co będzie następne Panie chorąży z kowala

Byl man jest scania i co będzie następne Panie chorąży:D z kowala
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.