Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Strażackie zaduszki w Tokarach Pierwszych

Strażacy Tokary Pierwsze

„Strażackie zaduszki” w Tokarach Pierwszych to już tradycja. Także w tym roku druhowie z całego powiatu tureckiego spotkali się na nabożeństwie, podczas którego modlili się za tych, którzy odeszli na wieczną służbę.

Msza święta w intencji zmarłych strażaków odprawiona została w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych. Druhowie z całego powiatu w galowych mundurach modlili się za swoich zmarłych kolegów i członków rodzin. Nabożeństwu przewodniczył kapelan powiatowy strażaków, ksiądz Antoni Janicki. O muzyczną oprawę modlitwy zadbała natomiast orkiestra dęta OSP z Tokar.

Ważnym elementem nabożeństwa było zapalenie przez poszczególnych komendantów gminnych OSP symbolicznych zniczy, mających być świadectwem pamięci o tych, których już nie ma pośród druhów.

W Zespole Szkół Technicznych w Turku oddano 28 lit...
Dobra: Rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza Diece...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.