Kawęczyn: Wielki sukces młodych druhów. MDP OSP Będziechów zwycięzcą halowych zawodów w Ostrzeszowie

Będziechów

W miniony weekend młodzi druhowie z OSP Będziechów mieli powody do świętowania. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników uzyskanych podczas rozgrywanych w Ostrzeszowie I Halowych Zawodów DDP i MDP. Żeńska reprezentacja zajęła tam pierwsze miejsce.

Młodzieżowa Drużynę Pożarniczą z Będziechowa reprezentowały dwa zespoły - żeński w składzie Patrycja Szymańska, Nikola Konciak, Kamila Michalak, Judyta Durman oraz Klaudia Błaszczyk oraz mieszany, w którym znaleźli się Kacper Werbiński, Kinga Błaszczyk, Maja Werbińska, Oliwia Grzywacz oraz Jakub Grzywacz. W zawodach uczestniczyły 33 drużyny z całej Polski - 65 dziewcząt i 100 chłopców. Tym bardziej cieszy sukces żeńskiej reprezentacji Będziechowa, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Drużyna mieszana zajęła natomiast 10. miejsce. To jednak nie koniec sukcesów druhów z gminy Kawęczyn. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się bowiem Nikola Kociak, a trzecie - Kamila Michalak.

Opiekunami na zawodach w Ostrzeszowie byli: p. Angelika Dzikowska- nauczyciel Szkoły Podstawowej im. płk. pil. J.St. Skarżyńskiego w Skarżynie oraz Konrad Antczak - członek OSP Będziechów. Do udziału w turnieju zawodników przygotowali trenerzy Amadeusz Dzikowski, Martyna Antczak i Amanda Dzikowska. Wsparcia udzielił też samorząd gminy Kawęczyn.

Fot. MDP OSP Będziechów

Malanów: Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadz...
Kawęczyn: Wyjątkowy bal karnawałowy w Marianowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.