Kawęczyn: Wymarzony wóz zaparkował już w strażnicy. Wśród druhów wielka radość

Obraz3

Piątkowy wieczór na zawsze zapisze się na kartach historii OSP Kawęczyn. To właśnie 29 listopada do jednostki przyjechał długo wyczekiwany i wymarzony nowy wóz bojowy.

Samochód GBA 3/16 na podwoziu Renault Ranget D16 to pierwszy nowy wóz, jaki został zakupiony w historii jednostki. Starania o to, aby mógł stanąć w strażnicy rozpoczęto już w maju tego roku. Wtedy to jednostka OSP Kawęczyn złożyła wniosek na dofinansowanie przedsięwzięcia do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu". 28 czerwca została podpisana umowa dotacji pomiędzy OSP a WFOŚiGW, gdzie planowany koszt zakupu wynosił 760.000,00 zł z czego dotacje z funduszu to 110.000,00 zł. Na początku lipca podpisano umowę na realizację zadania „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego” pomiędzy Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, a OSP w Kawęczynie z której wynikało, że gmina przeznaczy na zadanie 350.000,00 zł, PSP - 250.000,00 zł, OSP Kawęczyn wyda na auto 50.000,00 zł. 12 sierpnia ogłoszono przetarg nieograniczony na zakup samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Kawęczyn. Została złożona jedna oferta przez firmę Szcześniak Pojazdy Specjalne z Bielsko- Białej na kwotę 759.894 zł, a 10 września podpisana była umowa między wykonawcą a jednostką.

W piątkowy wieczór nowy wóz powitali nie tylko strażacy, ale też mieszkańcy gminy Kawęczyn oraz wójt Jan Nowak.

Przyjazd nowego nabytku strażacy uczcili odpalając kolorowe race. Nie zabrakło również dobrych życzeń dla wszystkich druhów z jednostki.

Sprzęt komputerowy trafił do uczniów w Chlebowie i...
Grudzień szczęśliwy dla turkowskiego szpitala. Umo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.