Kobieta uwierzyła oszustom i wyrzuciła pieniądze przez okno

KPP Turek

Policjanci cały czas odnotowują zgłoszenia związane z oszustwami i usiłowaniami wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi osobami.

W tym tygodniu usiłowano oszukać mieszankę Turku. Jak ustalili policjanci do kobiety zadzwoniła inna kobieta i po pytaniu czy jest sama w domu powiedział, że zaraz ja odwiedzi. Chwilę później odebrała połączenie z numeru zastrzeżonego, lecz tym razem nadawcą był mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z jednostki policji. W czasie rozmowy powiedział, że kobieta ma w domu pieniądze i jej życie jest zagrożone, ponieważ planowany jest na nią napad. Zapewniła, że on ją ochroni, ale ma cały czas z nim rozmawiać i wykonywać jego polecenia. Gdy kobieta spytała czy może zadzwonić do członków rodziny, mężczyzna powiedział żeby nie dzwoniła bo ich życie może być zagrożone. Dodatkowo powiedział, że jej rodzina współpracuje z nim. Wydał jej polecenie, żeby przeliczyła wszystkie pieniądze jakie ma w domu, włożyła je do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Po tym jak wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi połączenie zostało przerwane. Chwilę po tym jak kobieta wyrzuciła pieniądze do domu wracał jeden z członków rodziny, który je podniósł i przekazał seniorce. Tym razem seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Historii związanych z oszustwami na legendę jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

źródło: KPP Turek

Malanów: Radni głosowali nad nowymi stawkami podat...
Kolejne ognisko ptasiej grypy, tym razem w Wietchi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.