Kolejne działania grupy „ SPEED” na drogach powiatu tureckiego

„ SPEED” na drogach powiatu tureckiego

Tym razem policjanci skontrolowali 63 pojazdy, nałożyli 42 mandaty karne i zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości. W akcji wymierzonej w „piratów drogowych” udział wzięli policjanci drogówki z Turku, Konina i Koła.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci grupy”SPEED” sukcesywnie prowadzą działania na drogach. Do takich działań doszło wczoraj, 5 września br. na drogach powiatu tureckiego.

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali 63 pojazdy i ujawnili 42 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy. Kierujący będą mogli je odzyskać dopiero za 3 miesiące.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy poza przekroczeniem prędkości o ponad 40 km/h dodatkowo wyprzedzali na przejściach dla pieszych. Ich konto zostało powiększone o 18 punktów karnych oraz otrzymali bardzo wysokie mandaty karne.

Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek

PIDO nowym partnerem Turkowskiej Karty Dużej Rodzi...
Anna Majda: Nie jestem oderwana od rzeczywistości,...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.