Kolejne oszustwo "na węgiel". Mieszkaniec powiatu tureckiego stracił ponad pięć tysięcy złotych

KPP-Turek

Ponad pięć tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu tureckiego, który poprzez znalezidwie tony ekogroszku i po otrzymaniu faktury zapłacił przelewem 5200 zł. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku ostrzegają przed zakupami tego surowca w okazyjnej cenie!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji przyjęli kolejne zawiadomienie o oszustwie przy zakupie węgla. W tym tygodniu mieszkaniec powiatu tureckiego znalazł w sieci stronę internetową na której była możliwość zakupu węgla w okazyjnej cenie. Mężczyzna po zarejestrowaniu się na stronie zakupił

W kolejnym dniu otrzymał z banku informację o tym, że na konto na które przelał pieniądze zgłaszano podejrzenia oszustwa. Z uwagi na to pokrzywdzony próbował kontaktować się z numerem telefonu podanym na stronie internetowej, lecz był niedostępny. Po sprawdzeniu numeru NIP udało się ustalić, że podmiot posiada inny numer telefonu, na który zadzwonił. W rozmowie dowiedział się, że oszuści stworzyli stronę internetową z danymi legalnie działającej firmy i podszywają się sprzedając produkty opałowe.

To już kolejna osoba oszukana w podobny sposób, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru.

Zderzenie motocykla i osobówki na Kolskiej Szosie
Brudzew: Samorząd i media – dwie strony jednego me...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.