Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kolejne samochody do wzięcia przez OSP. Czy gmina Władysławów miałaby szansę na wygraną „Bitwę o wozy”?

Bitwa o wozy

Frekwencja wyborcza, która została odnotowana w pierwszej turze wyborów prezydenckich przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich komentatorów sceny politycznej. Nikt nie spodziewał się, że do urn wyborczych ruszy aż 64,51% uprawnionych do głosowania. Być może wpływ na to miała ogłoszona przez MSWiA akcja „Bitwa o wozy” dla OSP. W związku z jej sukcesem resort ponownie zapowiedział jej przeprowadzenie w trakcie drugiej tury wyborów.

„Bitwa o wozy” to profrekwencyjna akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji organizowana wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z jej założeniami budżet państwa w całości sfinansuje zakup średniego wozu bojowego dla gminy, w która uzyskała największą frekwencję wybroczą. W edycji Bitwy przed pierwszą turą wyborów do zgarnięcia było jedynie 16 samochodów strażackich, po jednym na każde województwo. Teraz MSWiA obiecuje, że ufunduje ich aż 49.

- Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – na konferencji związanej z drugą edycją „Bitwy o wozy” mówił Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

W trakcie drugiej tury wyborów decydujący będzie najlepszy wynik frekwencji na terenie dawnego województwa. Gminy powiatu tureckiego będą więc konkurować z gminami z powiatu słupeckiego, konińskiego i kolskiego. Wydaje się, że największe szanse z turkowskich gmin ma gm. Władysławów, gdzie odnotowano w pierwszej turze 67,18% frekwencji. Nie był to jednak najlepszy wynik w starym województwie konińskim, gdyż ten padł w gm. Powidz pod Słupcą – 73,68%.

Warto zaznaczyć, że gminy, które otrzymały wozy w pierwszej Bitwie nie będą mogły ubiegać się o nie ponownie. W województwie wielkopolskim dotyczy to podpoznańskiej gm. Suchy Las. Szczegóły akcji zostaną podane w nadchodzącym tygodniu. Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby uprawnionych do wzięcia udziału w głosowaniu. Koszt jednego nowego pojazdu gaśniczego to ok. 800 tys. zł.
Zderzenie osobówki z motocyklem na Chopina. Jedna ...
Mało optymistyczne dane z powiatu i jeden ozdrowie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Zenuś w sobota, 04 lipca 2020 17:25

I tak się kupuje głosy

I tak się kupuje głosy
Gość - Piotr w sobota, 04 lipca 2020 14:42

Mateuszek apeluje dziadek z babką niech głosuję co tam wirus !!!!? Głos się. liczy najwyżej ksiądz pożegna ich w kaplicy !!!!!!! i powie słowa ,,spełnili obywatelski obowiązek więc do piachu trza ich schować" amen

Mateuszek apeluje dziadek z babką niech głosuję co tam wirus !!!!? Głos się. liczy najwyżej ksiądz pożegna ich w kaplicy !!!!!!! i powie słowa ,,spełnili obywatelski obowiązek więc do piachu trza ich schować" amen
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.