Kolejni piraci drogowi pozbawieni prawa jazdy

KPP Turek

Pomimo apeli o rozwagę i ostrożność kierujący nadal łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W ubiegłym tygodniu trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

26 sierpnia br. w Kaczkach Średnich kierująca Audi jechała z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Natomiast 28 sierpnia br. w Dąbrowie gm. Dobra funkcjonariusze z Grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Astrą, który przekroczył prędkość o 62 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Tego samego dnia w Żeroniczkach policjanci zatrzymali kierującego Citroenem C5, który przekroczył prędkość aż o 66 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h jechał z prędkością 106 km/h.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę!

Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy wciąż lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się oni nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikami, a tym samym na reakcję.

źródło: KPP Turek

Przykona: Umowy na budowę i przebudowę wodociągów ...
Beata Modrzejewska z tytułem Osobowość Roku 2020

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Stanisław w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 23:14

Dopóki nie będzie fotoradarów, to i tak tiry i inni szaleńcy będą pędzić pod oknami domów 120 na godzinę. To co się obecnie dzieje, zwłaszcza nocą to masakra.

Dopóki nie będzie fotoradarów, to i tak tiry i inni szaleńcy będą pędzić pod oknami domów 120 na godzinę. To co się obecnie dzieje, zwłaszcza nocą to masakra.
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.