KP PSP w Turku będzie mieć samochód specjalny z drabiną

auto specjalistyczne

W piątek 21 października 2022 roku Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty na dostawę jednego samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Turku.

W wyniku otwarcia ofert, które nastąpiło 10 października 2022 roku, okazało się, że obie złożone oferty przekraczają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia czyli 3.450.000,00.

W celu dokonania rozstrzygnięcia przetargu Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP złożył wniosek do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie o przyznanie brakujących środków finansowych w wysokości 116 987,70 i takie środki otrzymał.

-Od momentu otwarcia ofert byłem w kontakcie z komendantem wojewódzkim PSP w Poznaniu, zastanawialiśmy się czy unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego da szansę na zakup autodrabiny poniżej przyjętego budżetu tj. 3 450 000,00 zł. W mojej ocenie w obecnej sytuacji energetycznej Europy trudno zakładać, by w kolejnym przetargu zostały złożone oferty poniżej budżetu, dlatego aby rozstrzygnąć przetarg brakująca kwota w wysokości niemal 117 tys. zł zostanie przekazana ze środków finansowych Komendy Głównej PSP tak, by móc podpisać umowę z wykonawcą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku w Komendzie Powiatowej PSP w Turku pojawi się nowy samochód specjalny z drabiną- informuje zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła.

Wykonawcą autodrabiny będzie Rosenbauer Polska Sp. z o.o. z Łomianek, pojazd będzie posiadał silnik o mocy min. 210 kW, napęd 4×2 i kabiną trzyosobową. Z tyłu będzie drabina ratownicza o wysokości minimum 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i wysięgu bocznym min. 18 m wyposażona w kosz ratowniczy o udźwigu 500 kilogramów.

Wraz z samochodem dostarczony będzie sprzęt OUO, węże tłoczne, szelki, przełącznik, rozdzielacz, prądownicę wodno-pianową, linki, klucze, agregat prądotwórczy, nosze koszowe.

Termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 275 dni od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż 28 kwietnia 2023 r., tak więc nowa drabina powinna pojawić się powiecie już w przyszłym roku.

fot. skarzyski.eu
Starosta odpowiada na zarzuty w sprawie geotermii
Władysławów: Nowe stawki podatków przyjęte

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.