Ksiądz stracił prawo jazdy, ale złożył zażalenie na decyzję prokuratury

Ul.Wyszyńskiego Turek

Toczy się postępowanie w sprawie dramatycznego wypadku, do którego doszło 9 lipca na ul. Wyszyńskiego w Turku. Poważnie ranna została wówczas 32-letnia kobieta. Sprawca po wypadku stracił prawo jazdy, ale wpłynęło zażalenie na taką decyzję prokuratury.

Do zdarzenia doszło 9 lipca. 32-letnią kobietę, która przechodziła przez pasy potrącił samochód marki Kia Sorento, prowadzony przez duchownego z województwa pomorskiego. Kobietę spod auta wydobywali przypadkowi przechodnie oraz strażacy. Stan rannej mieszkanki Turku był bardzo poważny. Do szpitala trafiła z urazem wielonarządowym i przebywała na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii konińskiego szpitala. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda, stan zdrowia pokrzywdzonej poprawił się na tyle, że lekarze wyrazili zgodę na jej przesłuchanie.

Jeśli zaś chodzi o kierowcę osobówki, która potrąciła 32-latkę, to prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na to postanowienie przysługuje zażalenie.

- Z tego prawa skorzystano i zażalenie wpłynęło. Zgodnie z procedurą zostało ono przesłane do właściwego miejscowo sądu, czyli do Sądu Rejonowego w Turku – wyjaśnia rzecznik konińskiej prokuratury.

 

Tuliszków: Kobieta ma wychodne! Kiedy? Już jutro!
Przykona na czele inwestycji w powiecie, duży awan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.