Listy gratulacyjne i podziękowania dla strażaków, którzy wrócili ze Szwecji

Podziękowania dla strażaków

Strażacy z Turku, którzy po 14 dniach wrócili ze Szwecji, gdzie pomagali w akcji gaszenia pożarów zostali docenieni. Za zaangażowanie, profesjonalizm oraz bohaterstwo podziękowali im poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, wicestarosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny oraz komendant PSP w Turku Piotr Pietrucha.

W spotkaniu, które odbyło się 16 sierpnia uczestniczyli poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik oraz wicestarosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

-Celem dzisiejszego spotkania jest podziękowanie naszym bohaterom, którzy przez ponad dwa tygodnie uczestniczyli w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie Szwecji. Można powiedzieć, że są oni ambasadorami Polski, ambasadorami naszego powiatu poza granicami Polski- mówił komendant PSP Turek Piotr Pietrucha.

Przypominamy, że grupy ratownicze z Turku do Szwecji wyruszyły 20 lipca i służyły tam 14 dni. Do Szwecji w składzie międzynarodowego modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Poznań wyjechali kpt.Adam Walczak, st.ogn.Wojciech Fryga, st.sekc.Kamil Kałużny i sekc.Roman Bąkowski.

-Wielkie słowa uznania dla naszych kolegów, którzy nie wahając się ani chwili sami podjęli decyzję żeby uczestniczyć w tej akcji ratowniczo gaśniczej. Ja chciałem nadmienić, że nie było tu żadnego przymusu. Padło hasło „wyjazd do Szwecji” i oni sami chcieli wziąć udział w tych działaniach za co bardzo serdecznie wam dziękuję. Myślę że nie będą to tylko słowa, ale postaram się zadbać o dni wolne dla was stąd też pozwolę przyznać sobie dla was premię w podzięce za pomoc-mówił komendant.

Podczas spotkania poseł Ryszard Bartosik oraz wicestarosta Dariusz Kałużny podziękowali strażakom za udział w akcji i pochwalili ich bohaterstwo oraz profesjonalizm. Na ręce druhów przekazano listy gratulacyjne oraz upominki. Słowa uznania trafiły również do komendanta Piotra Pietruchy.
 
Tuliszków: Droga Jana Pawła II oficjalnie przekaza...
TS, ekolodzy i stowarzyszenie bronią stanowiska w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - dymsza w piątek, 17 sierpnia 2018 13:24

Do Szwecji pojechało trzech strażaków pojechało, do foty jest pięciu

Do Szwecji pojechało trzech strażaków pojechało, do foty jest pięciu :)
Gość - jan w piątek, 17 sierpnia 2018 13:36

Do szwecji pojechało 4 strażaków. a 5 to komendant. nie pisz glupot

Do szwecji pojechało 4 strażaków. a 5 to komendant. nie pisz glupot
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.