Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Maciej J. już po badaniach psychiatrycznych. Biegli chcą, by trafił do specjalistycznego ośrodka

Osiedle Wyzwolenia

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że oskarżony o zabójstwo młodszego brata Maciej J. powinien trafić na badanie psychiatryczne połączone ze szpitalną obserwacja.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda, po przeprowadzeniu badań biegli psychiatrzy orzekli, że nie są w stanie postawić aktualnie jednoznacznej diagnozy ani ocenić stanu psychicznego podejrzanego w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu.
Wnieśli tym samym o poddanie go szpitalnej obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Aktualnie trwa ustalanie oddziału, w którym taka obserwacja mogłaby zostać przeprowadzona. Po jego ustaleniu zostanie skierowany do sądu wniosek o orzeczenie badania podejrzanego połączonego ze szpitalną obserwacją.

Przypomnijmy, że Maciej J. zabił swojego 10-letniego brata Adasia 31 grudnia ubiegłego roku. Zadał mu wiele ran kłutych nożem w klatkę piersiową. Badaniom pod kątem zażytych środków odurzających, w szczególności narkotyków i dopalaczy, przebadano krew zarówno domniemanego sprawcy zdarzenia, jak i ofiary 10-letniego Adasia. Wszystkie próbki dały wynik negatywny.
Wideo: „Nauczmy się żyć obok siebie”. Śpiewający f...
80. rocznica zbrodni katyńskiej. Zginęli również t...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ja w piątek, 24 kwietnia 2020 08:49

Skąd my to znamy... Zabójca p. Adamowicza też jest niepoczytalny!

Skąd my to znamy... Zabójca p. Adamowicza też jest niepoczytalny!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.